شماره امروز: ۵۴۷

مدیرکل دفتر مقررات واردات و صادرات وزارت صمت اعلام کرد

| | |

تعادل | مدیرکل دفتر مقررات واردات و صادرات وزارت صمت، شرایط جدید واردات بر اساس اعتبار دارندگان کارت بازرگانی را ابلاغ کرد.

 تعادل | مدیرکل دفتر مقررات واردات و صادرات وزارت صمت، شرایط جدید واردات بر اساس اعتبار دارندگان کارت بازرگانی را ابلاغ کرد.

 سعید عباسپور، در نامه‌ای به روسای سازمان‌های بازرگانی31 استان و جنوب کرمان جزییات بخشنامه جدید را اعلام کرد. جزیئات این بخشنامه‌بندی شامل موارد زیر است: ۱- متقاضیان فاقد سابقه واردات تا سقف 500 هزار دلار در حیطه سه رشته فعالیت خود، از بررسی و کنترل سابقه معاف هستند. ۲- واحد‌های تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری از مراجع قانونی ذی‌ربط صرفا برای تامین نیاز تولیدی خود با تشخیص رییس سازمان، از بررسی و کنترل سابقه معاف هستند. همچنین خارج از نیاز واحد تولیدی خود، ملاک عمل میانگین سابقه واردات سال‌های 1397 و 1398 مطابق با دو رشته فعالیت اولویت دوم و سوم کارت بازرگانی خواهد بود. ۳- ملاک عمل واردات برای واحد‌های بازرگانی تا سقف میانگین واردات سال‌های 1397 و 1398 (دوسال اخیر) خواهد بود.

۴- دستگاه‌های اجرایی و پیمانکاران طرف قرارداد با دستگاه‌های اجرایی پس از تایید دفتر تخصصی ذی‌ربط، از بررسی و کنترل سابقه معاف هستند. ۵- معافیت بررسی و کنترل سابقه واحد‌های تولیدی مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، برای محصولات تولید شده آنها که دارای جدول ارزش افزوده باشد. ۶- کالا‌های موجود در گمرک (دارای قبض انبار) که ارز آنها تایید شده باشد را از بررسی و کنترل سابقه معاف کرده است. ۷- کالا‌های اولویت‌دار فهرست بسته تشویقی نیز بر اساس بند هفتم، در صورت تامین ارز از محل صادرات از بررسی و کنترل سابقه معاف می‌شوند. ۸- واردات موبایل، انواع کاغذ چاپ، تحریر، ال‌دبلیو‌سی و باطله، مقطوعات چوبی، لاستیک سواری، لوازم و قطعات یدکی خودرو و لوازم خانگی طبق ردیف تعرفه‌های اعلامی از بررسی و کنترل سابقه معاف هستند. ۹- در صورت تغییر تعرفه یک کالای مشخص طی سال‌های مختلف، سابقه واردات تعرفه‌های قبلی با ارایه نامه از دفتر تعیین تعرفه گمرک مبنی بر یکسان بودن کالا برای تعرفه جدید قابل محاسبه است. ۱۰- سابقه ذیل تعرفه

شش رقمی برای تمامی موارد فوق ملاک بررسی خواهد بود.


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران