شماره امروز: ۵۴۷

| | |

وزارت صمت | سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حکمی، رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران را به عنوان «مسوول شورای تجارت خارجی» سازمان‌ها و دستگاه‌های موثر در امر صادرات غیرنفتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

شورای تجارت خارجی تشکیل شد 

وزارت صمت | سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حکمی، رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران را به عنوان «مسوول شورای تجارت خارجی» سازمان‌ها و دستگاه‌های موثر در امر صادرات غیرنفتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد. حسین مدرس خیابانی، حمید زادبوم را به عنوان مسوول شورای تجارت خارجی سازمان‌ها و دستگاه‌های موثر در امر صادرات غیرنفتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد. در حکم سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت خطاب به زادبوم آمده است: احتراما با عنایت به جایگاه ممتاز سازمان توسعه تجارت ایران در سیاست‌گذاری غیرنفتی کشور و در راستای تاکید بر نقش آن سازمان به عنوان متولی و هماهنگ‌کننده تجارت خارجی و با توجه به ضرورت تحقق اهداف و تکالیف تعریف شده در اسناد بالادستی، برنامه‎های دولت محترم و چهار برنامه کلان وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۹ شامل «جهش تولید»، «راه‌اندازی طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام»، «توسعه صادرات و کنترل واردات» و «مدیریت و تنظیم بازار» به ویژه با توجه به شرایط جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه، بدینوسیله جنابعالی به عنوان «مسوول شورای تجارت خارجی» سازمان‌ها و دستگاه‌های موثر در امر صادرات غیرنفتی در وزارت متبوع از جمله صندوق ضمانت صادرات، بانک توسعه صادرات، شرکت‌ سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی، دفتر مقررات صادرات و واردات و مرکز ملی فرش منصوب می‌شوید.

فهرست پنج قلم کالای اولویت‌دار برای بازرسی

 خبرگزاری فارس | سرپرست معاونت امور بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: در نود و چهارمین کارگروه تنظیم بازار فهرست 5قلم کالاهای اولویت بازرسی و نظارت تعیین شد. محمدرضا کلامی گفت: در راستای هدفمند کردن بازرسی‌ها، ۵ قلم کالای حبوبات (بسته بندی شده و فله)، لوازم خانگی، برنج، لاستیک خودرو (سواری و سنگین) و شکر به عنوان کالاهای دارای اولویت بازرسی از سوی دستگاه‌های نظارتی برای بررسی احتکار، موجودی‌ها، قیمت و...تعیین شد. وی افزود: در این جلسه مصوب شد که اعلام اولویت بازرسی از سوی کارگروه تنظیم بازار کشور نافی ضرورت بازرسی و نظارت بر بازار سایر کالاها نیست. سرپرست معاونت امور بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: در این کارگروه همچنین تاکید شد که با توجه به سوءاستفاده برخی دلالان در ذخیره سازی و احتکار کالاها، بازرسی و کنترل انبارها و نا امن سازی محل‌های نگهداری غیر مجاز در اولویت قرار گیرند. کلامی افزود: در این جلسه با توجه به بند (۱) تصمیمات نود و سومین جلسه کارگروه تنظیم بازار، فهرست پیشنهادی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در خصوص کالاها و خدمات مشمول نرخ گذاری در قالب کالاهای مشمول نرخ گذاری تثبیتی، مشمول رصد و پایش و کالاها و خدمات منفی به جلسه ارایه و کلیات پیشنهاد ارایه شده، تایید شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران