شماره امروز: ۵۴۷

معاون خرید ذوب آهن اصفهان عنوان کرد

| | |

مهندس محمدجعفر صالحی معاون خرید ذوب آهن اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار هفته‌نامه آتشکار به تشریح برنامه‌های این معاونت در سال جدید،

مهندس محمدجعفر صالحی معاون خرید ذوب آهن اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار هفته‌نامه آتشکار به تشریح برنامه‌های این معاونت در سال جدید، اهمیت تامین مواد اولیه پایدار برای تحقق بخشیدن به شعار سال، تاثیر ویروس کرونا بر کسب و کارهای مختلف و سایر مباحث پرداخته است.مشروح این مصاحبه را در ادامه می‌خوانید:

مهندس صالحی گفت: ذوب آهن اصفهان با استعانت از خداوند متعال، راهنمایی و تدبیر مدیر عامل و همکاری و همراهی همه ارکان شرکت در سال 98 رشد تولیدحدود 5 درصدی نسبت به سال قبل را تجربه کرد.  وی افزود: معاونت خرید سال 98 با فراز و نشیب زیادی همراه بود.حوزه تامین و تدارک از حوزه‌هایی است که با هر نوسانی دستخوش تغییر و چالش شدید می‌گردد که در این شرایط باید با تغییر تاکتیک و اتخاذ روش‌های مناسب، بحران‌ها را از تهدید به فرصت تبدیل کرد. معاون خرید شرکت تصریح کرد: این حوزه در سال 99 روزهای سختی را پیش رو خواهد داشت. آغاز سال 99 با محدودیت‌های ناشی از بیماری جهان شمول کرونا و اولویت حفظ جان پرسنل چه در شرکت ذوب آهن و چه در شرکت‌های طرف تجاری، کاهش ساعت کار، کاهش حضور پرسنل و در بعضی از شرکت‌ها هم تعطیلی شروع شد. این در حالی است که فعالیت تامین و تدارک و پشتیبانی تولید، فعالیتی وقفه ناپذیر است.  این مقام مسوول خاطرنشان کرد: تعطیلات پایان سال و تعطیلات ناشی از بیماری کرونا، سختی کار تامین تدارک را دوچندان نمود اما با یاری خداوند منان از این پیچ سرنوشت ساز هم عبور خواهیم کرد.  مهندس صالحی گفت: برنامه شرکت در سال 99 تولید بالغ بر 3 میلیون تن چدن است که وظیفه و تکلیف حوزه خرید، تامین وتدارک کلیه مایحتاج کارخانه از جمله مواد اولیه مورد نیاز است. در سال 98 توانستیم موجودی سنگ آهن مورد نیاز واحد آگلومراسیون را به تثبیت برسانیم و حداقل یکی از دغدغه‌های مواد اولیه را برطرف نماییم. انشاا... در سال 99 از اهداف خدشه ناپذیر خود می‌دانیم که موجودی سنگ آهن مورد نیاز کوره بلند و همچنین زغال سنگ مورد نیاز واحد کک سازی را به مرحله تثبیت، پایداری تامین و یکنواختی کیفی برسانیم که هدفی سخت اما دست یافتنی است.در سال 99 پیگیری‌ها و تلاش‌های جدی‌تری در خصوص تخصیص پهنه‌های معدنی به عمل خواهیم آورد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. وی در پاسخ به این سوال که تحلیل شما از فعالیت در دوران پساکرونا چیست، گفت: کرونا به همان سرعتی که یک بیماری همه گیر جهانی برای نوع بشر شده به نظر می‌رسد با شدت بیشتری اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار داده و پیش‌بینی‌ها حاکی از کاهش 1.5 تا 2 درصدی رشد اقتصادی جهان است. از آنجایی که در انتشار اطلاعات مرتبط با ویروس کرونا تشکیک‌هایی ایجاد شده و به نوعی جهان در شوک ناشی از شیوع این ویروس قرار دارد اما چین، با اعلام کنترل ویروس و شروع به کار به نظر می‌رسد فرصت مناسبی جهت دست یابی به اهداف اقتصادی خود فراهم می‌بیند، قیمت‌های جهانی در حال سقوط است.قیمت نفت به پایین‌ترین سطح خود طی چند سال گذشته رسیده و پیش‌بینی‌ها حاکی از انتظار نفت 10 دلاری است که پوشش هزینه استخراج را هم نمی‌دهد. معاون خرید شرکت در ادامه به گزارش صادرات سنگ آهن در دو ماه اول سال 2020 پرداخت و گفت: گزارشات رسیده حاکی از انجام صادرات سنگ‌آهن در ماه‌های ژانویه و فوریه به چین است.رقمی حدود 800 هزار تن سنگ آهن صادر شده که به نظر می‌رسد به میزان زیادی کاهش داشته است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران