شماره امروز: ۵۴۷

معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت خبر داد

| | |

معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران از اعزام 10 رایزن بازرگانی در بازار مهم صادراتی از جمله بازار روسیه، ترکیه، کردستان عراق،

معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران از اعزام 10 رایزن بازرگانی در بازار مهم صادراتی از جمله بازار روسیه، ترکیه، کردستان عراق، عمان، چین، هند، افغانستان و ارمنستان خبر داد. مسعود کمالی اردکانی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته 25 رایزن بازرگانی در کشورهای دیگر فعالیت داشتند اما اکنون تعداد این رایزن‌ها به پنج نفر کاهش پیدا کرده است، افزود: عمده‌ترین دلیل کاهش، مشکلات بودجه‌ای و منابع مالی است. وی بیان کرد: رایزنانی که در خارج از کشور سابقه داشتند هم‌اکنون در سازمان توسعه تجارت مستقر هستند که تجربه‌های بسیار خوبی هم در زمینه شناخت بازار، ارایه مشاوره به تجار و فعالان اقتصادی دارند. کمالی اردکانی گفت: رایزنان سابق مستقر در سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان دبیر میز کشورهای مختلف مسوولیت داشته و با بنگاه‌ها نیز ارتباط دارند و به معرفی بازارها و ارایه مشاوره مشغولند. وی اظهار کرد: گرچه حضور فیزیکی رایزنان بازرگانی در کشورهای هدف بسیار موثرتر است اما سابقه و شناخت خوب آنها از بازار و نحوه بازاریابی قطعا کمک زیادی به ما خواهد کرد.

معاون توسعه بازارهای صادراتی با اظهار اینکه توانمندی و ظرفیت‌های ایجاد شده توسط رایزنان بازرگانی در کشورهای هدف را از دست نداده‌ایم گفت: نقش رایزن بازرگانی یک نقش تسهیل‌گری است و فعالیت‌های آنها لزوما در همان سال منجر به نتیجه نخواهد شد اما حضور آنان در کشورهای هدف قطعا منجر به افزایش ظرفیت‌های صادراتی خواهد شد. وی گفت: در سال جاری بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته انتظار داریم که امسال حداقل 10 رایزن به بازارهای مهم صادراتی کشورها از جمله روسیه، ترکیه، کردستان عراق، عمان، چین، هند، افغانستان و ارمنستان اعزام کنیم. کمالی اردکانی از رایزنان بازرگانی در سال «جهش تولید» به عنوان دیده بان‌های اقتصادی کشور یاد کرد و گفت: رایزنان بازرگانی از مهم‌ترین ابزارها برای معرفی محصولات صادراتی ایران به بازارها و منعکس‌کننده نیازهای بازارهای مختلف به محصولات ایرانی محسوب می‌شوند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران