شماره امروز: ۵۴۷

| | |

خبرگزاری تسنیم|طرح «نمایشگاه بهاره مجازی» از دیروز به منظور کمک به کسب و کارهای مختلف و همچنین کمک به مردم برای تأمین کالاهای مورد نیاز، آغاز به کار کرد. اسفندماه هر ساله،

آغاز به کار نمایشگاه‌های بهاره مجازی

خبرگزاری تسنیم|طرح «نمایشگاه بهاره مجازی» از دیروز به منظور کمک به کسب و کارهای مختلف و همچنین کمک به مردم برای تأمین کالاهای مورد نیاز، آغاز به کار کرد. اسفندماه هر ساله، برای کسبه و صنوف مختلف ماهی همراه با رونق و شلوغی و ازدحام مردم برای خرید بود، اما امسال با ورود مهمان ناخوانده‌ای به نام کرونا، بازار داغ شب عید، سرد شده و کسبه را با مشکلات مختلفی روبه‌رو کرده است. نمایشگاه‌های بهاره هر ساله اسفند ماه در سراسر کشور به منظور تأمین مایحتاح مردم با قیمت مناسب در ایام پایانی سال برگزار می‌شد، اما شیوع ویروس کرونا با خانه‌نشین کردن، ضربه اقتصادی شدیدی را به کسب و کارهای مختلف وارد کرده و همین امر باعث شد، مسوولان برای کمک به آنها طرح «جشنواره نمایشگاه بهاره مجازی» را راه‌اندازی کنند. این طرح که از صبح دیروز کار خود را شروع کرده، امکان خرید کلیه کالاهای مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال را به صورت اینترنتی فراهم کرده و حتی کسبه‌های خرد نیز می‌توانند برای فروش کالای خود از این طریق اقدام کنند. بنابراین، مردم می‌توانند با مراجعه به آدرس ttp: //bahar99.ir پس از مقایسه قیمت در فروشگاه‌های مختلفی که در این طرح شرکت کرده‌اند، کالای خود را به بهترین قیمت خریداری کنند تا نیاز حضوری مردم برای خرید در این ایام و با شرایط فعلی، به حداقل برسد. بر اساس این گزارش، با این اقدام علاوه بر کمک به اصناف برای جبران بخشی از ضررهایی که این روزها متحمل شده‌اند، مردم نیز از خرید شب عید باز نمانده و هر چند قرار نیست عید نوروز به معنای سال‌های گذشته، به منظور مبارزه با ویروس کرونا، نداشته باشیم ولی حداقل نیاز به حضور مردم در اماکن عمومی و مراکز خرید را کاهش می‌دهد. گفتنی است، طرح «نمایشگاه بهاره مجازی» با همکاری سازمان بسیج اصناف کشور، سازمان بسیج دانشجویی کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان صدا و سیما، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اتحادیه کسب و کارهای مجازی کشور و اتاق اصناف ایران بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از طرف کسبه و صنوف مختلف از ٢٣ اسفندماه آغاز و تا پایان سال ادامه دارد.

کاهش 13 درصدی سرمایه‌گذاری خارجی

خبرگزاری فارس| در حالی که در 10 ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد شاهد رشد سرمایه‌گذاری خارجی بوده‌ایم، اما از لحاظ حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی کاهش 13 درصدی مشاهده می‌شود. در 10 ماه امسال 79 فقره سرمایه‌گذاری خارجی در کشور انجام شده که در مقایسه با 10 ماه ابتدای سال 97 طرح‌های سرمایه‌گذاری صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه‌گذاری خارجی در مجموع 31 درصد رشد داشته است. این گزارش می‌افزاید: اما با توجه به اینکه حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی در 10 ماه ابتدای امسال 780 میلیون دلار و در 10 ماهه ابتدای سال گذشته 902 میلیون دلار بوده، بنابراین حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی 13 درصد کاهش داشته است. کاهش در سرمایه‌گذاری خارجی به علت ارایه درخواست یکی از واحدهای دارای سرمایه‌گذاری خارجی مبنی بر ابطال بخشی از افزایش سرمایه‌گذاری خارجی مصوب از محل سود و انتقال آن به خارج از کشور است.

جزییات کشف۴۱ میلیارد تومان اقلام بهداشتی

طرح تشدید نظارت و بازرسی ایام پایانی سال و همچنین مقابله با محتکران اقلام بهداشتی، از ابتدای اسفند شروع و تا ١٩ اسفند ماه بیش از نزدیک به ٤١میلیارد تومان اقلام بهداشتی کشف شده است. با توجه به شیوع ویروس کرونا و کمبود برخی از اقلام پزشکی از جمله ماسک و مواد ضد عفونی‌کننده، این روزها اخبار متعددی از کشف انبارهای احتکار این اقلام به گوش می‌رسد.  بر اساس این گزارش، طبق آمار سازمان صنعت استان تهران، از زمان شروع طرح تشدید نظارت نوروز و ایام پایانی سال یعنی از ابتدای اسفند ماه سال جاری در شهر تهران ١٢ هزار و ٨٩ بازرسی انجام شده که از این تعداد ٢هزار ٥٣٦ پرونده به ارزش بیش از ٤٢میلیارد و 700 میلیون تومان تشکیل شده است. مجموعا در کل استان تهران ٢٤ هزار و ١٢٣ بازرسی انجام شده که نهایتا 3 هزار و ٤١٣ پرونده تخلف به ارزش بیش از ٥٥میلیارد و 200 میلیون تومان تشکیل و به مراجع ذی ربط ارجاع داده شده است.همچنین 750 گشت مشترک نیز در این ایام با حضور تعزیرات، پلیس امنیت اقتصادی انجام شده است. همچنین از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون طی بازرسی‌های انجام شده توسط سازمان صنعت استان تهران ٨٩هزار و ٥٥٢ عدد ماسک به ارزش ٤١٨ میلیون و ٥٣٧ هزار تومان و ٨ هزار و 260 عدد دستکش به ارزش ٦میلیون و ٣٧٥ هزار تومان کشف شده است. بر اساس این گزارش، 609 عدد ژل ضدعفونی‌کننده به ارزش یک میلیون و 820 میلیون تومان و ٧هزار و ٨٤٥ لیتر الکل نیز به ارزش بیش از 40 میلیارد و ٤٦٧ میلیون تومان کشف و به مراجع قانونی ارسال شده است. همچنین بیش از ٣میلیون و 900 هزار تومان نیز مواد شوینده کشف شده که مجموعا ارزش ریالی بازرسی‌های اقلام بهداشتی رقمی بالغ بر بیش از 40 میلیارد و ٨٩٤ میلیون تومان است. همچنین در ادامه بازرسی‌های این سازمان از داروخانه‌های سطح شهر تهران، از ١١ اسفند ماه لغایت ١٩ اسفند سال جاری، ٣٦٢ بازرسی انجام شده که نهایتا 10 پرونده تخلف به ارزش ١٥میلیون و 709 هزار تومان تشکیل و به مراجع قانونی ارسال شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران