شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شاتا| معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخشنامه‌ای با سازمان‌های صنعت،

جوازهای تاسیس تا خرداد 99 معتبر است

شاتا| معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخشنامه‌ای با سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها اعلام کرد: تمامی جوازهای تأسیس صادره معتبر، بدون نیاز به درخواست و حضور متقاضیان، تا پایان خردادماه 1399 دارای اعتبار است. در این بخشنامه آمده است: باعنایت ‌به شرایط موجود و ضرورت کاهش ترددهای غیرضروری در سطح کشور به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، کلیه جوازهای تأسیس صادره معتبر، بدون نیاز به درخواست و حضور متقاضیان، تا پایان خردادماه 1399 دارای اعتبار است.

حذف محدودیت واردات شکر

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در نامه‌ای به رییس کل گمرک ایران اعلام کرد: واردکنندگان شکر بدون نیاز به مجوز شرکت بازرگانی دولتی ایران، می‌توانند محموله‌های خود را ترخیص کنند. یزدان سیف، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در نامه‌ای به رییس کل گمرک اعلام کرد: من بعد وارد‌کنندگان شکر بدون نیاز به مجوز شرکت بازرگانی دولتی ایران می‌توانند محموله‌های خود را ترخیص کنند.

در این نامه آمده است: با عنایت به تغییر اولویت تخصیص ارز شکر وارداتی از اولویت اول به سایر اولویت‌ها و تأمین ارز وارداتی شکر از محل ارز نیمایی، به استحضار می‌رساند مصوبه کارگروه تنظیم بازار در ترخیص محموله‌های شکر وارداتی با تأیید شرکت متبوع مختص شکرهای وارداتی از محل ارز ۳۲۰۰۰ ریالی بوده است و ترخیص محموله‌های شکر وارداتی که با ارز نیمایی وارد شده‌اند، بدون تایید شرکت متبوع بلامانع است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران