شماره امروز: ۵۴۷

| | |

خبرگزاری تسنیم|معاون امور بازرگانی داخلی وزیر صمت گفت: اقلام و کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم به وفور در بازار یافت می‌شود

عرضه کالاهای نمایشگاه‌های بهاره در فروشگاه ها

خبرگزاری تسنیم|معاون امور بازرگانی داخلی وزیر صمت گفت: اقلام و کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم به وفور در بازار یافت می‌شود و سطح عرضه و تقاضا برای کنترل بازار به خصوص در ایام پایانی سال هماهنگ شده است. عباس قبادی در بازدید از یکی از شعبه‌های فروشگاه‌ شهروند و میدان میوه و تره‌بار در بزرگراه جلال آل‌احمد با بیان این مطلب، اظهار کرد: در هفته گذشته سطح تقاضا برای کالاهای بهداشتی و سلامت محور به سبب شیوع کرونا ویروس افزایش یافته بود که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کالاهای بهداشتی اکنون به اندازه مورد نیاز در بازار وجود دارد و مشکلات تامین برخی کالاهای سلامت محور دیگر از جمله ماسک و مواد ضدعفونی نیز در این هفته برطرف خواهد شد. وی با بیان اینکه در مواد بهداشتی افزایش قیمتی در چند ماهه اخیر نداشتیم، تصریح کرد: در صورت مشاهده هر گونه افزایش قیمت در مواد بهداشتی به خصوص مواد بهداشتی مرتبط با درمان و پیشگیری از ویروس کرونا، برخوردهای لازم و قانونی صورت خواهد گرفت و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نظارت‌ها و کنترل‌های لازم را خواهند داشت. قبادی افزود: تصمیم گرفته شد تا کالاهایی که قرار بود در نمایشگاه‌های بهاره عرضه شود به خاطر شیوع بیماری کرونا و تعطیلی این نمایشگاه‌ها، در فروشگاه‌های زنجیره‌ای در اختیار مردم قرار بگیرد که فضای کاملاً بهداشتی، عرضه‌ای ساماندهی شده و شرایط به مراتب مطلوب‌تر از مزایای این تصمیم است.قبادی با اعلام اینکه در تامین مواد غذایی مورد نیاز مردم مشکلی نداریم، گفت: مشکلی در تامین مرغ مورد نیاز مردم در بازار نداریم و ذخیره‌سازی‌های لازم حتی تا پس از ماه مبارک رمضان با برنامه‌ریزی انجام شده است. وی ادامه داد: حتی به تولیدکنندگان ماکارونی سهمیه گندم مورد نیاز را داده‌ایم و از لحاظ تامین این ماده خوراکی نیز مشکلی نخواهیم داشت. قبادی ادامه داد: روغن خوراکی مورد نیاز بازار کشور نیز عرضه شده است و در این ماده خوراکی افزایش قیمتی را هم مشاهده نکردیم و این کالا به وفور اکنون در بازار وجود دارد. معاون وزیر ادامه داد: با هماهنگی شرکت پشتیبانی امور دام کشور مرغ و گوشت قرمز منجمد مازاد موجود در انبارها برای تنظیم بازار ایام پایانی سال و شب عید به قیمت مصوب به مردم عرضه می‌شود و الحمدالله این اقلام نیز به وفور در بازار وجود دارند.

کمیته ویژه برای جلوگیری از آسیب‌های کرونا بر تجارت

فارس| رییس سازمان توسعه تجارت ایران از تشکیل کمیته‌ای ویژه برای بررسی آثار شیوع بیماری کرونا بر تجارت ایران و به حداقل رساندن لطمات ناشی از آن خبر داد. حمید زادبوم در پاسخ به این سوال که تأثیر شیوع ویروس کرونا بر تجارت کشور چگونه است و برای به حداقل رساندن آسیب‌های ناشی از آن چه باید کرد، گفت: ویروس کرونا و شیوع آن در بسیاری از کشورهای جهان اتفاق افتاده و نه‌تنها بر روی تجارت ایران تأثیرگذار است، بلکه تجارت جهانی را هم متاثر کرده است .وی افزود: این اقدامات قطعا منجر به کاهش سفرها می‌شود و کاهش تردد‌ها هم منجر به کاهش تجارت خواهد شد. زادبوم با اشاره به متأثر شدن مشاغل مختلف از این قضیه گفت: سازمان توسعه تجارت ایران به دنبال راهکارهایی برای کنترل اوضاع و کاهش تأثیرات ناشی از شیوع ویروس کرونا بر تجارت کشور است. وی گفت: در این راستا کمیته‌ای متشکل از سازمان توسعه تجارت ایران، وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه تشکیل شده و به دنبال راهکارهایی برای جبران اثرات ناشی از شیوع ویروس کرونا بر تجارت کشورمان است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران