شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایرنا|آمارهای صادرات شمش و تولیدات فولادی در دوره ۱۰ ماهه امسال به بیش از ۸.۸ میلیون تن رسید که از این میزان بیش از ۶۶ درصد سهم شمش است.

صادرات ۸.۸ میلیون تن شمش و تولیدات فولادی

ایرنا|آمارهای صادرات شمش و تولیدات فولادی در دوره ۱۰ ماهه امسال به بیش از ۸.۸ میلیون تن رسید که از این میزان بیش از ۶۶ درصد سهم شمش است. براساس جداول آماری انجمن تولید‌کنندگان فولاد ایران، در مدت ۱۰ ماهه امسال پنج میلیون و ۸۲۱ هزار تن شمش فولادی و دو میلیون و ۹۸۴ هزار تن تولیدات فولادی صادر شده است. صادرات شمش فولادی در دوره ۱۰ ماهه (منتهی به دی) نسبت به مدت مشابه پارسال که رقم سه میلیون و ۹۷۲ هزار تن بود، رشد ۴۷ درصدی را نشان می‌دهد که در این ارتباط صدور بیلت و بلوم با رقم چهار میلیون و ۹۵ هزار تن در مقایسه با دو میلیون و ۵۱۱ هزار تن دوره مشابه سال گذشته افزایش ۶۳ درصدی دارد. همچنین میزان اسلب صادراتی در مدت این گزارش به رقم یک میلیون و ۷۲۶ هزار تن رسید که نسبت به یک میلیون و ۴۶۱ هزار تن در ۱۰ ماهه ۹۷ رشد ۱۸ درصدی را نشان می‌دهد. علاوه براین در بخش صادرات تولیدات فولادی (مقاطع طویل و تخت) در مجموع رقم دو میلیون و ۹۸۴ هزار تن ثبت شد که نسبت به دو میلیون و ۳۹۶ هزار تن در ۱۰ ماهه سال ۹۷ افزایش ۲۵ درصدی یافت.سهم مقاطع طویل فولادی در ۱۰ ماهه امسال دو میلیون و ۲۷۱ هزار تن شد که در مقایسه با یک میلیون و ۶۶۵ هزار تن عملکرد دوره مشابه پارسال افزایش ۳۶ درصدی دارد. صادرات مقاطع تخت فولادی نیز در مدت این گزارش ۷۱۳ هزار تن ثبت شد و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته که ۷۳۱ هزار تن بود، کاهش دو درصدی داشت. بیشترین میزان صادرات تولیدات فولادی در دوره مورد بررسی مربوط به میلگرد با رقم یک میلیون و ۹۱۹ هزار تن است و نسبت به دوره مشابه در سال ۹۷ که یک میلیون و ۲۹۲ هزار تن بود، ۴۹ درصد رشد دارد. همچنین در بخش صدور مقاطع تخت فولادی بیشترین سهم مربوط به ورق گرم با رقم ۴۶۷ هزار تن است که در مقایسه با ۵۴۹ هزار تن عملکرد ۱۰ ماهه ۹۷ کاهش ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد. عملکرد ۱۰ ماهه امسال در زمینه صادرات آهن اسفنجی نیز رقم ۸۸۶ هزار تن را به ثبت رساند که در مقایسه با ۵۰۳ هزار تن مدت مشابه سال ۹۷ رشد ۷۶ درصدی را نشان می‌دهد. آمارهای انجمن مزبور صادرات دو میلیون و ۴۱۵ هزار تن گندله سنگ آهن در دوره این گزارش را نشان می‌دهد و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که دو میلیون و ۳۳ هزار تن بود، رشد ۱۹ درصدی دارد.

افزایش 17.3 درصدی بازرسی‌ از مراکز تولیدی و خدماتی

شاتا|طبق گزارش ۱۰ ماهه معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تعداد بازرسی‌های صنفی، تولیدی و خدماتی در ۱۰ ماهه سال ۹۸، سه میلیون 380 هزار فقره بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد 17.3 درصدی مواجه شده است. در همین راستا برای ۲۲۹ هزار متخلف صنفی، تولیدی و خدماتی پرونده تخلف تشکیل شده که در مقایسه با 10 ماهه سال 97 رشد 27.2 درصدی را نشان می‌دهد. تعداد تخلفات کشف شده ۲۹۳ هزار فقره اعلام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 24.2 درصدی برخوردار شده است. واردات رسمی انواع سیگار در طول سال 98 همانند سال 97، صفر بوده و بر اساس برآوردهای انجام شده حجم قاچاق این کالا نیز حدود ۴۵ درصد کاهش داشته است. بنابراین گزارش برآورد مصرف انواع سیگارت در کشور بالغ و ۵۴ میلیارد نخ می‌باشد که بخش بزرگی از آن، از محل تولیدات داخلی تامین شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران