شماره امروز: ۵۴۷

هشدار سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان:

| | |

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: کلیه احتکارکنندگان و گرانفروشان انواع ماسک‌های پزشکی شناسایی و با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: کلیه احتکارکنندگان و گرانفروشان انواع ماسک‌های پزشکی شناسایی و با آنها برخورد قانونی خواهد شد. به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد با توجه به افزایش تقاضا برای انواع ماسک‌های پزشکی و به تبع آن سوءاستفاده‌های احتمالی برخی از عرضه‌کنندگان و عوامل توزیع در عدم عرضه مکفی و فروش اقلام مذکور به قیمت‌های غیرمتعارف، حسب هماهنگی‌های به‌عمل آمده با سازمان غذا و دارو حداکثر نرخ فروش انواع ماسک سه لایه جراحی به تفکیک قیمت فروش کارخانه، فروش به مراکز درمانی از سوی عوامل توزیع و مصرف‌کننده نهایی پس از تصویب در کمیسیون نرخ‌گذاری مربوطه به کلیه واحدهای تولیدی ابلاغ گردید.

براساس این گزارش واحدهای مذکور مکلف به رعایت سقف قیمت‌های مصوب تعیین شده و درج قیمت روی بسته‌بندی محصولات خود هستند. در حال حاضر حداکثر نرخ فروش به مصرف‌کننده نهایی هر عدد ماسک سه لایه، مطابق مصوبه کمیسیون نرخ‌گذاری مربوطه ۴,۱۰۰ ریال می‌باشد و کلیه داروخانه‌ها و مراکز عرضه مکلف به رعایت سقف قیمت تعیین شده در فروش انواع ماسک سه لایه هستند.

تاکید می‌شود به جهت پتانسیل امکان تأمین اقلام مذکور در داخل کشور از سوی تولیدکنندگان، در حال حاضر مشکلی برای تأمین اقلام مذکور وجود نداشته و تولیدکنندگان با حداکثر ظرفیت خود در حال فعالیت هستند، لذا از هموطنان عزیز تقاضا می‌شود از خریدهای غیرضروری و بیش از نیاز خودداری نمایند.

این سازمان، در خصوص گرانفروشی انواع ماسک‌های پزشکی اعلام می‌دارد؛ آماده رسیدگی و برخورد با متخلفان است و شهروندان می‌توانند شکایات خود در این زمینه به شماره ۱۲۴ اعلام نمایند؛ و با توجه به اینکه شیوع بیماری کرونا باعث لزوم استفاده از ماسک و دستکش یک‌بار مصرف برای پیشگیری از ابتلاء شده، با آن دسته از توزیع‌کنندگان و عرضه‌کنندگانی که با سوءاستفاده از این شرایط نسبت به عدم عرضه و احتکار اقدام می‌کنند به عنوان اخلال در نظام توزیع، بدون چشم پوشی و برابر قانون برخورد قاطع می‌نماید.

این در حالی است که به جهت جلوگیری از بروز هرگونه اخلال در تأمین و فرآیند توزیع همچنین احتکار انواع ماسک‌های تولید داخل، رصد و پایش مستمر میزان توزیع و عرضه کلیه تولیدکنندگان از سوی سازمان غذا و دارو انجام پذیرفته و فروش تامین‌کنندگان صرفاً باید از طریق عوامل توزیع دارای مجوز انجام پذیرد، مضافاً با هدف جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی در عرضه ماسک‌های تقلبی در بازار، کلیه داروخانه‌ها و عرضه‌کنندگان مکلف شدند از شبکه مجاز تعیین شده خرید خود را انجام دهند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران