شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ضمن تشریح نتایج بازرسی‌های این سازمان، ازجمله انبار و سردخانه، مصالح ساختمانی،

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ضمن تشریح نتایج بازرسی‌های این سازمان، ازجمله انبار و سردخانه، مصالح ساختمانی، لاستیک، لبنیات، برنج، میوه، گوشت قرمز و مرغ، تخم مرغ و قندوشکر را از جمله کالاها و خدماتی عنوان کرد که طی ۱۰ماهه امسال در اولویت نظارت این سازمان قرار گرفتند که روغن موتور در صدر بیشترین تخلفات قرار گرفته است. سید جواد احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اهمیت حفظ تعادل بازار بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و تشدید نظارت‌ها بعد از این طرح از سوی سازمان حمایت گفت: بررسی نتایج بازرسی‌ها نشان می‌دهد که واحدهای مربوط به روغن موتور، گوشت قرمز، میوه و املاک با ۶.۵، ۶.۳، ‌۶.۳ و ۵.۷ درصد بیشترین تخلفات را داشتند. همچنین بخش انبار و سردخانه، شوینده و لوازم خانگی با ۰.۴، ۱.۷ و ۲.۷درصد کمترین تخلفات را به خود اختصاص داده‌اند. به گفته وی در راستای اجرای طرح نظارت و کنترل بازار مصالح ساختمانی و جلوگیری از افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها، از ابتدای فروردین ماه تا دی ماه امسال، توسط بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت (صمت) سراسر کشور ۵۳ هزار و ۱۲۵ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و توزیعی مصالح ساختمانی انجام شده که از این میان برای تعداد ۱۶۹۲ واحد تولیدی و توزیعی متخلف به ارزش ریالی ۹۹ میلیارد و ۳۵۴ میلیون و ۸۰۷ هزار و ۵۰۷ ریال پرونده تخلف تشکیل و جهت رسیدگی و صدور رای نهایی به سازمان‌های تعزیرات حکومتی در سراسر کشور معرفی شده‌اند. این مقام مسوول در ادامه تعداد بازرس از انبارها و سردخانه‌ها را در این مدت ۸۲ هزار و ۳۰۸ مورد در کل کشور عنوان کرد که ۳۳۶۹ فقره پرونده تخلف جمعاً به ارزش ۱۵ میلیارد و ۷۲۸ میلیون و ۱۷۴ هزار ریال نیز در این بخش تشکیل شده است. احمدی درباره اقدامات سازمان حمایت در طرح نظارت و بازرسی از بازار کاغذ نیز گفت: طی مدت یاد شده ۲۳ هزار و ۴۸۰ مورد بازرسی از واحدهای واردکننده، بنکدار، خرده فروش و انبار صورت گرفته که در این ارتباط ۹۴۶ فقره پرونده به ارزش ۴۳۰ میلیارد و ۳۳۵ میلیون و ۸۲۱ هزار و ۸۱۶ ریال برای واحدهای متخلف تشکیل شده است. همچنین به گفته وی، همچنین در ۱۰ ماهه نخست امسال تعداد ۸۰ هزار و ۵۹۶ مورد بازرسی در بخش حمل و نقل درون شهری و برون شهری (کالا و مسافر) در سراسر کشور انجام شده که در نتیجه آن ۲۷۵۶ پرونده تخلف به ارزش ریالی ۱۶ میلیارد و ۹۸۰ میلیون و ۲۰ هزار ریال تشکیل و برای رسیدگی به مراجع مربوطه ارجاع داده شده است. وی با اشاره به انجام تعداد ۴۱ هزار و۲۴۸ بازرسی و نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی و توزیعی روانکارها و تایر خودرو در ۱۰ ماهه نخست امسال، گفت که بیش از هزار پرونده تخلف در این بخش تشکیل شده که ارزش آنها از ۱۴۱ میلیارد و۲۲۶ میلیون ریال فراتر رفته است.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت با بیان اینکه این اقدامات نظارتی با استفاده از بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان‌ها و با هدف جلوگیری از اقدامات برخی افراد سودجو برای اخلال در شبکه توزیع و انتفاع سود بیشتر در عرضه و فراوانی انواع تایر و روغن موتور اجرا شده، اظهار کرد: طی همین مدت تعداد ۱۵ هزار و ۱۴۶ واحد تولیدی و عرضه‌کننده روغن موتور و لاستیک خودرو مورد بازرسی قرار گرفته که در نتیجه آن تعداد ۲۹۳۳ واحد متخلف، شناسایی‌ و  برای صدور رای به شعب تعزیرات حکومتی در سراسر کشور ارسال شده است. وی همچنین با اشاره به وجود شبکه گسترده مشاورین املاک و فعالیت مشاوران متفاوت در سطح کشور، تصریح کرد: در ۱۰ ماهه سال جاری بالغ بر ۱۷ هزار واحد معاملات ملکی و مشاور املاک در سراسر کشور، مورد پایش و بازرسی قرارگرفته که تعداد ۱۰۰۲ مورد واحد صنفی متخلف شناسایی و پرونده‌ متخلفین با ارزش بیش از ۳۸ میلیارد و ۷۳۰ میلیون و ۴۶۲ هزار و ۴۹۰ ریال جهت رسیدگی به مراجع ارسال شد. احمدی تاکید کرد که بازرسی‌ها و نظارت از واحدهای صنفی مشاور املاک با هدف نظارت بر اجاره‌بها و کنترل قیمت‌های مسکن و مقابله با هرگونه تخلف در این حوزه انجام شده است. به گفته وی در بازرسی بیش از ۱۲۵ هزار واحد تولید، پخش، عمده فروش و خرده فروش پودر شوینده و سایر شوینده‌ها در این بازه زمانی نیز ۲۱۶۰ پرونده تخلف به ارزش ۱۱ میلیارد ریال کشف و به تعزیرات ارجاع شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران