شماره امروز: ۵۴۷

| | |

وزیر صمت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه با اشاره به جهش‌های انجام شده در بخش‌های مختلف کشور بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، گفت:

زنجیره تولید فولاد رشد 100 برابری داشته است

وزیر صمت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه با اشاره به جهش‌های انجام شده در بخش‌های مختلف کشور بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، گفت: در حوزه‌های مختلف صنعتی و معدنی کشور این پیشرفت‌ها کاملا اثرگذار و مثال زدنی هستند.به گزارش شاتا، رضا رحمانی در ابتدای این جلسه افزود: فقط در زنجیره تولید فولاد، تولید 2 هزار و 300 تنی در ابتدای انقلاب به بیش از 230 میلیون تن رسیده است که موید رشد 100 برابری در این بخش است. وی اضافه کرد: آمار افزایشی تولیدات در سایر اقلام از جمله مس، آلومینیوم و... کاملاً چشمگیر است. رحمانی تصریح کرد: در تعداد شهرک‌ها، نواحی و واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری و همچنین در گام‌های برداشته شده برای خودکفایی کشور نیز شاهد تحولات عظیمی هستیم که به توسعه کشور طی این سال‌ها انجامیده و ضرورت دارد این موارد به اطلاع دقیق مردم عزیز کشورمان برسد. وی با مرور برخی شاخص‌های صنعتی، معدنی و تجاری کشور در 10 ماه گذشته، خاطرنشان کرد: خوشبختانه عموم تولیدات منتخب کالایی و حجم صادرات در این مدت کاملاً افزایشی بوده‌اند و همزمان با آرامش بازار آن هم در شرایط خاص امروز کشور، شاهدیم که در بخش صنعت نیز با رشد مواجهیم.

اختصاص ۲۰ هزار میلیارد ریال به توسعه زیرساخت تجارت

ایرنا| معاون و قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه نظام استکباری علیه کشورمان، رکورد وزنی صادرات طی سال جاری شکسته شده و به رقم بی‌نظیر ۱۱۵ میلیون تن در این بخش رسیده است. حسین مدرس خیابانی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان‌غربی افزود: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران به ۱۰۰ کشور دنیا کالا صادر می‌کند که نشان‌دهنده قدرت صادراتی کشورمان است. وی اضافه کرد: میزان صادرات طی سال جاری با توجه به تحریم‌های سخت علیه کشورمان، نوعی معجزه بوده که اتفاق افتاده است. وی بیان کرد: در حال حاضر با توجه به فاصله ارزی موجود بین ریال و دیگر ارزها، می‌توان از این فرصت برای صادرات استفاده کرد و زمینه توسعه تجارت را فراهم آورد. قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی ادامه داد: در حال حاضر بیش از چهارهزار و ۲۰۰ ردیف کالای صادراتی در کشور داریم که در همه موارد، شاهد رونق صادرات به کشورهای مختلف هستیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران