شماره امروز: ۵۴۷

| | |

فارس|رضا رحمانی وزیر صمت در حکمی، داریوش اسماعیلی را به عنوان معاون معدنی وزارت صنعت منصوب کرد. بر این اساس اسماعیلی جایگزین جعفر سرقینی شد.

انتصاب معاون معدنی وزیر صمت

فارس|رضا رحمانی وزیر صمت در حکمی، داریوش اسماعیلی را به عنوان معاون معدنی وزارت صنعت منصوب کرد. بر این اساس اسماعیلی جایگزین جعفر سرقینی شد. سرقینی از ابتدای دولت روحانی به عنوان معاون معدنی وزارت صنعت منصوب شده بود. وی در زمان وزارت جهانگیری در وزارت صنعت نیز معاون معدنی این وزارتخانه بود. داریوش اسماعیلی در حالی به عنوان معاون معدنی وزیر صنعت منصوب شده که تا قبل از این، علاوه بر اینکه رییس کمیسیون معدن کمیسیون صنایع مجلس بود، پست ریاست نظام مهندسی معدن را نیز برعهده گرفته بود. اسماعیلی برای حضور در وزارت صنعت از نمایندگی مجلس استعفا کرد که نمایندگان نیز با ۱۶۷ رای موافق، ۹ رای مخالف و ۳ رای ممتنع با استعفای وی به عنوان نماینده سروستان موافقت کردند.

توسعه بازرگانی با بهره‌گیری از ظرفیت مرزهای مشترک

شاتا| رایزن بازرگانی ایران در عراق با اشاره به حضور 150 شرکت ایرانی در نمایشگاه اختصاصی ایران در سلیمانیه اقلیم کردستان عراق گفت: برخورداری از 500 کیلومتر مرز مشترک ایران با سلیمانیه، وجود دو گذرگاه رسمی مرزی باشماق و پرویزخان و استقبال از کالاهای ایرانی در این منطقه، ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه فعالیت‌های بازرگانی دو کشور خواهد بود. ناصر بهزاد افزود: در حال حاضر نیمی از کالاهای موجود در بازار سلیمانیه محصولات ایرانی است که شامل مواد غذایی، فرآورده‌های تبدیلی، فرش و موکت، مصنوعات پلاستیکی، ماشین‌آلات، مصالح ساختمانی، کالاهای حوزه کشاورزی است و خدمات فنی و مهندسی به ویژه در بخش حمل و نقل، ساخت و ساز و طراحی شهری به عنوان اولویت‌های مهم همکاری شرکت‌های ایرانی نیز در این بازار مورد توجه است. وی افزود: ایجاد مناطق صنعتی در سلیمانیه برای افزایش تولیدات محلی توسط اقلیم کردستان عراق دنبال می‌گردد و 100 پروژه سرمایه‌گذاری برای ایجاد واحدهای تولید محصولات غذایی، دارویی، ساختمانی، پوشاک، چرم، صنایع فلزی و برقی، تجهیزات آزمایشگاهی، هتل‌سازی، پارک آبی، خدمات شهری، کترینگ و ایجاد مراکز درمانی تخصصی قلب و ارتوپدی درحال اقدام است. رایزن بازرگانی ایران در عراق با برشمردن سیاست‌های اقلیم کردستان برای بهبود و توسعه بازار سلیمانیه در آینده گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که ایجاد شهرک صنعتی مشترک در مرز پرویزخان با استفاده از انرژی برق ایران و ارایه تسهیلات تشویقی اقلیم برای ایجاد کارخانه‌های صنعتی در بخش‌های مزیت‌دار کالاهای ایرانی می‌تواند موجب ماندگاری و حضور اثرگذار در این منطقه باشد. بهزاد با بیان اینکه پیش‌بینی زمین مورد نظر در داخل خاک هر دو کشور در این مرز انجام شده است، گفت: تسریع در روند امور فنی و حقوقی با اختصاص کارگروه ویژه برای ایجاد شهرک صنعتی مشترک و تسریع در تحقق آن به عنوان ضرورت راهبردی برای توسعه اقتصادی با همسایگان و در جهت رشد تجارت خارجی خواهد بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران