شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شاتا| سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شورای خبرگان صنعت تشکیل و نخستین نشست خود را با حضور تعدادی از

تشکیل شورای خبرگان صنعت

شاتا| سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شورای خبرگان صنعت تشکیل و نخستین نشست خود را با حضور تعدادی از خبرگان عرصه صنعت صاحب‌نظران و پیشکسوتان عرصه تولید به میزبانی معاونت امور صنایع برگزار شد. مهدی صادقی‌نیارکی افزود: شورای خبرگان صنعت رویکرد جدیدی است که با بهره مندی از نظر صاحبنظران عرصه صنعت به تبیین سیاست‌های راهبردی اقتصاد صنعتی با هدف بهبود فضای کسب و کار ورفع چالش‌های پیش روی صنعت می‌پردازد. او با اشاره به اینکه در این شورا با مشارکت خبرگان صنعت به تولید محتواهای کاربردی خواهیم پرداخت، تصریح کرد: در سال‌های گذشته محتواهای زیادی ارایه و منتشر شده است اما آنچه کشور را در مسیر توسعه قرار می‌دهد، ساماندهی محتواها در مسیر توسعه اقتصادی است. این مقام مسوول با تبیین مهم‌ترین موضوعات حوزه صنعتی کشور، به ضرورت تامین سرمایه مورد نیاز بخش صنعت اشاره کرد و گفت: براساس نیازسنجی‌های انجام شده، بخش صنعت به ۳۶۰ هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش برای حفظ وضع موجود نیاز دارد.

تعیین تکلیف پرونده واردات از محل ارز صادراتی

مهر| دولت به منظور تامین ارز مورد نیاز واردات کالاهای اولویت‌دار، رسیدگی خارج از نوبت پرونده‌هایی که از محل صادرات تامین ارز می‌شوند را در دستور کار قرار داده و طی ۴۸ ساعت آن را بررسی می‌کند. با کاهش درآمدهای ارزی و تکیه اصلی تامین ارز مورد نیاز واردات کالاهای اولویت‌دار بر صادرات غیرنفتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده که پرونده متقاضیان واردات کالاهای اولویت‌دار را که ارز مصرفی آنها از محل صادرات تامین شود، خارج از نوبت رسیدگی کرده و حداکثر ظرف ۴۸ ساعت بررسی آن را صورت خواهد داد. این اقدام مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی شرایطی را به گونه‌ای پیش خواهد برد که مدت زمان انتظار واردکنندگان کالاهای اولویت‌دار برای بررسی پرونده و تامین ارز خود، حداکثر ۴۸ ساعت به طول انجامد. محمد لاهوتی، عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در این رابطه گفت: بر اساس سیاست تسهیل‌گری و افزایش سرعت ثبت سفارش از سوی وزارت صمت، از ۱۹ آبان ماه امسال، پرونده کالاهای اولویت‌دار که از محل صادرات تامین ارز می‌شوند، به صورت خارج از نوبت و تنها ظرف ۴۸ ساعت رسیدگی خواهند شد. او افزود: این خبر خوبی برای صادرکنندگان و نویدبخش سرعت در تامین ارز مورد نیاز واردات است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران