شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایسنا| مدیرکل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد: نان، میوه،

سه محصول در صدر شکایت‌های مردمی

ایسنا| مدیرکل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد: نان، میوه، سبزیجات و محصولات سایپا به ترتیب بیشترین سهم شکایات را براساس نوع خدمات به خود اختصاص داده‌اند. غلامرضا صارمیان از افزایش برگزاری گشت‌های مشترک با همراهی دستگاه‌های نظارتی در سطح کشور برای بررسی وضعیت بازار و برخورد با متخلفان خبر داد وگفت: طبق هماهنگی صورت گرفته با دستگاه‌هایی همچون وزارت جهاد کشاورزی، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری، اتاق اصناف و اتحادیه‌ها، در شهریور ماه امسال ۹ هزار و ۴۴۶ گشت مشترک انجام گرفته که منجر به تشکیل چهار هزار و ۳۹ پرونده تخلف به ارزش حدود ۱۵۰۰ میلیارد ریال شده است که به شکایت مردم در زمینه‌های مختلف رسیدگی و پس از بررسی با متخلفان برخورد می‌شود.

اسناد گرانفروشی شیر را داریم

تسنیم| معاون نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از در دست بودن اسنادی از گرانفروشی شیر خام خبر داد و گفت: اکنون پرونده‌ای در سازمان حمایت تشکیل شده و موضوع به صورت جدی در دستور کار قرار دارد. سید داوود موسوی درباره گرانفروشی برخی واحدهای تولید شیر خام اظهار کرد: اکنون قیمت مصوب شیر خام از قرار 2390 تومان تعیین شده است اما اسناد به دست آمده نشان می‌دهد برخی واحدهای تولید شیرخام، شیرخام را با قیمتی بالاتر از قیمت مصوب در اختیار واحدهای تولید لبنیات قرار می‌دهند. او با بیان اینکه برخی واحدهای تولید شیرخام، به واسطه ساختار سنتی‌شان، فاکتور فروش نیز صادر نمی‌کنند، افزود: با توجه به بررسی‌های انجام شده و اسناد به دست آمده از تخلف گرانفروشی توسط این واحدها، اکنون پرونده‌ای در سازمان حمایت تشکیل شده و موضوع به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

موسوی گفت: البته این گرانفروشی‌ها به بهانه‌های مختلفی انجام شده و شیر خام را بیش از نرخ مصوب به فروش می‌رسانند که قطعا مصداق گرانفروشی است. او در پاسخ به این سوال که آیا گزارشی از گرانفروشی کارخانجات تولید لبنیات به دست این سازمان رسیده است یا خیر گفت: اکنون 14 قلم محصول لبنی، مشمول قیمت‌گذاری هستند که تنها در مورد یک کارخانه لبنیاتی، گزارشاتی از گرانفروشی به دست ما رسیده است اما در بقیه موارد، هیچ تخلفی نسبت به قیمت مصوب فروش در مورد این 14 قلم محصول لبنی مشاهده نشده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران