شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شاتا| وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه خوش بختانه ساخت کالاهای داخل و اهداف آن از سوی بخش‌های مختلف جامعه مورد استقبال و حمایت قرار گرفته، تاکید کرد:

تولید کشور در مسیر رشد قرار دارد

شاتا| وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه خوش بختانه ساخت کالاهای داخل و اهداف آن از سوی بخش‌های مختلف جامعه مورد استقبال و حمایت قرار گرفته، تاکید کرد: صنعت و تولید کشور در مسیر رشد قرار گرفته و طبق گزارش بانک جهانی بخش تولید و اقتصاد ایران در بسیاری از شاخص‌ها سیر صعودی دارد. رضا رحمانی در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه گفت: اگر همه بخش‌های مسوول در ساخت داخل کاملا فعالانه پای کار باشند، نتایج بسیار ارزشمند و اثرگذاری برای آینده صنعت و در مجموع برای اقتصاد کشور حاصل می‌شود. او با اشاره به تشکیل دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اعلام کرد: ارزش قراردادهای میز دوم بالغ بر یک هزار و ۲۳۱ میلیارد تومان است که بالای ۹۱ میلیون یورو کاهش ارز بری دارد. وزیر صمت ادامه داد: با تشکیل میز اول تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو‌سازی که حدود ۲ ماه پیش و همزمان با برگزاری نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید بود، خوشبختانه ۱۲ قطعه به تولید انبوه رسیده و فقط از محل داخلی‌سازی ۳ قطعه ۲۰ هزار خودرو از کف پارکینگ‌ها ترخیص و تحویل مردم شده است.

در انتظار کاهش قیمت خودرو

فارس| سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در مورد زمان تاثیرگذاری داخلی‌سازی قطعات در قیمت خودروها، بدون اینکه زمانی را اعلام کند، گفت: عوامل مختلفی از جمله افزایش تیراژ تولید در کاهش قیمت خودرو دخیل است که باید محقق شوند. مهدی صادقی‌نیارکی در پاسخ به این سوال که برگزاری میزهای تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو و امضای تفاهم‌نامه‌های داخلی‌سازی قطعات، چه آثار ملموسی برای مردم دارد و آیا باعث کاهش قیمت خودرو می‌شود؟ اظهار داشت: نتیجه این اتفاقات، افزایش اشتغال برای مردم است علاوه بر این، کاهش وابستگی به واردات و افزایش عمق ساخت داخل نیز ایجاد خواهد شد. او تصریح کرد: وقتی داخلی‌سازی افزایش یابد شاهد کاهش ارزبری خودرو خواهیم بود و در نتیجه هزینه‌ای برای خرید دانش فنی پرداخت نخواهد شد. این مساله باعث پایین آمدن قیمت خودرو خواهد شد. سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در پاسخ به این سوال که طبق اعلام وزارت صنعت امسال تعدادی از قطعات خودروهای پرتیراژ داخلی‌سازی می‌شوند، آیا این موضوع امسال باعث کاهش قیمت خودرو خواهد شد، گفت: مهم‌ترین اتفاقی که می‌افتد این است که تامین قطعات به صورت حداکثری صورت خواهد گرفت و افزایش تیراژ تولید نیز محقق می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران