شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس کمیسیون تسهیل تجارت و مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: برای تدوین و تصویب لایحه‌ اصلاح قانون تجارت هیچ مشورتی با ذی‌نفعان آن نشده است

ایرنا|

رییس کمیسیون تسهیل تجارت و مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: برای تدوین و تصویب لایحه‌ اصلاح قانون تجارت هیچ مشورتی با ذی‌نفعان آن نشده است. متاسفانه هم اقدامات مجلس و هم دستورالعمل‌ها برخلاف سخنرانی‌هاست و تنها در کلام می‌گویند بخش خصوصی برای ما مهم است. محمد جعفری با اعلام مخالفت بخش خصوصی نسبت به این لایحه گفت: برای تدوین و تصویب لایحه‌ای با این اهمیت، هیچ دعوتی از ذی‌نفعان آن شامل اعضای اتاق بازرگانی انجام نشده و در نتیجه نظر کارشناسی بخش خصوصی در تدوین آن دخیل نبوده است.

 او ادامه داد: این لایحه در سرعتی بالا و زمانی کوتاه به تصویب رسیده که در آینده نزدیک باید برای شورای نگهبان ارسال شود؛ در حالی که اشکالات متعددی به آن وارد است. جعفری عنوان کرد: دنبال این هستیم که از طریق احصای مشکلات لایحه و مطرح کردن مباحث کارشناسی با نمایندگان مجلس و شورای نگهبان، این فرصت را برای اصلاح برخی مفاد لایحه داشته باشیم. او معتقد است بسیاری از مفاد لایحه فعلی، اصلاح قانون قبلی نبوده و درصدد تصویب قانون کاملا جدیدی است. بسیاری از مفاد این لایحه اگر قانون شود با شرایط فعلی کشور مغایر است و اقتصاد کشور را بیشتر دچار چالش می‌کند. عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه همه در کلام دنبال تسهیل کسب‌وکار هستند، ادامه داد: متاسفانه هم اقدامات مجلس و هم دستورالعمل‌ها همه برخلاف سخنرانی‌هاست و تنها در کلام می‌گویند بخش خصوصی برای ما مهم است؛ رییس‌جمهور همیشه گفته هربار با بخش خصوصی مشورت کردم کار مناسب پیش رفت و هرجا مشورت نکردم دچار چالش شد؛ اما در عمل باز هم کارها به روال سابق انجام می‌شود و نظری از بخش خصوصی دریافت نمی‌شود. در شرایطی که تحریم هستیم حداقل از داخل کشور چوب لای چرخ تجارت کشور نگذاریم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران