شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سرپرست سازمان توسعه تجارت کشور گفت: استان‌های واقع در منطقه سه کشور شامل ایلام، کرمانشاه، همدان و لرستان ظرفیت‌های نهفته‌ای در صادرات دارند

سرپرست سازمان توسعه تجارت کشور گفت: استان‌های واقع در منطقه سه کشور شامل ایلام، کرمانشاه، همدان و لرستان ظرفیت‌های نهفته‌ای در صادرات دارند که می‌توانند تجارت خارجی کشور را توسعه داده و متحول کند. حمید زادبوم در نشست تخصصی آمایشی منطقه سه کشور افزود: تجارت خارجی به ویژه در منطقه سه و سهم این استان‌ها باید افزایش یابد. عراق ۴۰ میلیارد دلار واردات دارد که سهم ما ۲۵ درصد است و ظرفیت‌های دیگر کشورها بیشتر از سهم ایران است. او با یادآوری اینکه صادرات ما به ۱۵ کشور همسایه و هند و چین ۴۴ میلیارد دلار بوده که نیازمند بازنگری است افزود: سهم چهار استان غربی با توجه به ظرفیت‌هایی موجود از بازار عراق باید توسعه یابد.

سرپرست سازمان توسعه تجارت کشور گفت: تجار و بازرگانان بحث تحریم را کنار گذاشته و به توان و ظرفیت داخلی توجه کنند. او به وجود دو رایزن بازرگانی و اقتصادی در بغداد و بصره گفت: از این فرصت منطقه سه برای توسعه تجارت استفاده شود. برای معرفی و تبلیغ تولیدات منطقه سه می‌توان هیات تجاری به کشورهای لبنان، سوریه و عراق اعزام کرد یا با دعوت از کارشناسان این کشورها تعامل ایجاد کنیم. زادبوم تاکید کرد: برگزاری همایش‌های مشترک یا میز تخصصی کالا با موضوع لبنیات، شیرینی و شکلات، کاشی و سرامیک و سنگ که از ظرفیت‌های چهار استان ایلام، کرمانشاه، همدان و لرستان هستند، راهکاری مهم برای توسعه تجارت خارجی است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران