شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تسنیم| وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه پژو ۳۰۱ به بازار تا پایان سال خبر داد وگفت:

عرضه پژو ۳۰۱ تا پایان سال در بازار

تسنیم|  وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه پژو ۳۰۱ به بازار تا پایان سال خبر داد وگفت: نمی‌توان زمان‌بندی دقیقی برای توقف خط تولید پراید اعلام کرد، اما براساس برنامه‌های موجود باید خط تولید این خودرو متوقف شود. رضا رحمانی در حاشیه نشست علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت بازار گفت: اقدامات انجام گرفته و اخذ سیاست‌های مناسب منجر به آرامش بازار شده است و شرایط بهتر نیز می‌شود، در واقع در حال حاضر شوک ناشی از تحریم تخلیه شده و بازار به ثبات نسبی رسیده است؛ وضعیت بازار بهتر از شرایط کنونی می‌شود.

وی درباره برنامه وزارت صمت برای تنظیم بازار خودرو افزود: حفظ تولید موجود و افزایش میزان آن و در نتیجه عرضه بیشتر خودرو به بازار، شرایط را بهبود می‌بخشد. وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: تعهدات خودروسازان روز به روز در حال کاهش است چرا که این شرکت‌ها مکلف بودند 80 درصد تولیدات خود را در قالب عمل به تعهدات به مردم تحویل دهند.

رحمانی اضافه کرد: بر اساس گزارش‌های ارایه شده، تعهدات خودروسازان روز به روز کاهش می‌یابد و این شرکت‌ها تا انتهای سال به تمام تعهدات خود عمل می‌کنند در نتیجه تعهدات خودروسازان صفر شده که این امر موجب کاهش قیمت چهارچرخ‌ها در بازار می‌شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تولید 3 محصول جدید ایران‌خودرو که تا پایان سال باید به بازار عرضه شوند در چه مرحله‌ای قرار دارد؟ توضیح داد: مقرر است ایران‌خودرو بسته‌ای برای تعمیق ساخت داخل و رفع تعهدات پیگیری کند که یکی از برنامه‌های این بسته ارایه محصولات جدید و متوقف شدن خط تولید خودروهای قدیمی است. وی ادامه داد: ایران‌خودرو 3 محصول جدید که دو محصول آن کاملا جدید است، در دست تولید دارد و سومین محصول نیز تولید دنا اتوماتیک است. رحمانی در پاسخ به این پرسش که پژو 301 تا پایان سال به بازار روانه می‌شود؟ گفت: یکی از برنامه‌ها عرضه پژو 301 به بازار تا پایان سال است. او درباره توقف خط تولید پراید تصریح کرد: براساس برنامه خودروسازان، خط تولید خودروهای قدیمی باید متوقف شود. وزیر صمت افزود: نمی‌توان زمان‌بندی دقیقی برای توقف خط تولید پراید اعلام کرد اما براساس برنامه‌های موجود باید خط تولید این خودرو متوقف شود.

تشکیل شورای هم‌اندیشی خبرگان صنعت

شاتا| سرپرست معاونت امور صنایع با تبیین مهم‌ترین اولویت‌های وزارت صمت، گفت: تحقق توسعه صنعتی کشور از مسیر بخش خصوصی توانمند و با انگیزه می‌گذرد. مهدی صادقی نیارکی در نشست مشترک سرپرست معاونت امور صنایع با نمایندگانی از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاوزی و خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی با هدف تبیین سیاست‌های راهبردی بهبود وضعیت تولید برگزار شد، گفت: کارآفرین واقعی ضد رانت و انحصار است و در کنار دولت با هدف رشد و توسعه بخش تولید به رونق اقتصادی کشور کمک می‌کند. او با اشاره به اینکه معاونت متبوعش باید به مسائل حاکمیتی، ستادی و سیاست‌گذاری در حمایت از صیانت از تولید بپردازد، افزود: در این راستا، شورای هم اندیشی خبرگان صنعت تشکیل شد که این شورا با حضور خبرگان حوزه تولید و صنعت کشور، متشکل از صاحبنظران عرصه اقتصاد کلان، اقتصادی توسعه، اقتصاد سیاسی، اقتصاد صنعتی و... تشکیل خواهد شد و به موضوعات کلیدی و تاثیر‌گذار در رونق تولید ‌خواهد پرداخت. در این شورا امنیت سرمایه‌گذاری، اقتصادی، کاهش ریسک‌پذیری، ادغام بنگاه‌های اقتصادی، تشکل‌ها و... از جمله محورهای کلیدی در بخش‌های مختلف صنعتی خواهد بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران