شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 152033 | |

ستاد توسعه و تعمیق ساخت داخل محصولات ایران‌خودرو با هدف به‌کارگیری حداکثری ظرفیت قطعه‌سازان داخلی و برنامه‌ریزی برای تجمیع تقاضا و توسعه ساخت داخل

ستاد توسعه و تعمیق ساخت داخل محصولات ایران‌خودرو با هدف به‌کارگیری حداکثری ظرفیت قطعه‌سازان داخلی و برنامه‌ریزی برای تجمیع تقاضا و توسعه ساخت داخل قطعات راهبردی به دستور «فرشاد مقیمی» مدیرعامل این گروه صنعتی تشکیل شد. به گزارش شاتا، تقویت و توسعه ارتباط صنعت خودرو با دانشگاه و شرکت‌های دانش‌بنیان و برنامه‌ریزی برای تولید در مقیاس اقتصادی توسعه ساخت داخل، از دیگر اهداف تشکیل این ستاد است تا نسبت به سیاست‌گذاری و راهبری کلان پروژه‌های گروه صنعتی ایران خودرو در این حوزه اقدام شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ضمن ابلاغ اهداف تشکیل این ستاد، محور فعالیت در همه شرکت‌های گروه را سیاست راهبردی آینده پژوهشی و بلندمدت در پشتیبانی از تولید داخلی با هدف تحقق شعار سال و استقلال صنعتی کشور در زنجیره ارزش خودرو دانسته و بر اولویت داشتن و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های داخلی در تامین قطعات و نیازمندی‌های شرکت‌های زیرمجموعه ایران خودرو تاکید کرده است.

مقیمی در این ابلاغیه تصریح کرده تا همه شرکت‌های ایران خودرو برای ثبت سفارش و واردات قطعات در قالب قراردادهای داخلی و خارجی، این سیاست را مدنظر قرار داده و در صورت نیاز، با اصلاح برنامه تامین یا خرید، نسبت به برنامه‌ریزی برای کاهش ارزبری و واردات اقدام کنند.

ستاد توسعه و تعمیق ساخت داخل محصولات ایران‌خودرو زیرنظر مستقیم مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و با عضویت مدیرعامل شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپکو) به عنوان دبیر ستاد و سایر معاونت‌ها و مدیریت‌های مرتبط با خرید، تامین و تولید، دستیابی به اهداف تعیین شده را دنبال خواهد کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران