شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 148434 | |

ایرنا| با هدف رونق تولید صنایع کوچک و متوسط ۲۰۰ هزار میلیارد ریال سال جاری به این واحدها پرداخت می‌شود. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:

ایرنا| با هدف رونق تولید صنایع کوچک و متوسط ۲۰۰ هزار میلیارد ریال سال جاری به این واحدها پرداخت می‌شود. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در قالب تبصره ۱۸ لایحه بودجه برای رونق تولید ۱۰۰ هزار میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی و ۱۰۰ هزار میلیارد ریال از منابع داخلی بانک‌ها به واحدهای کوچک و متوسط تولیدی پرداخت می‌شود. محسن صالحی نیا در همایش صنعتگران شهرستان سبزوار افزود: این تسهیلات در سه محور سرمایه در گردش، نوسازی صنایع و طرح‌های دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد پرداخت خواهد شد. وی اظهار داشت: واحدهای تولیدی در این سه محور برمبنای ظرفیت‌ها با ثبت درخواست در سامانه بهین یاب و تأیید در کارگروه تسهیل مراکز استان‌ها برای پرداخت به بانک‌ها معرفی می‌شوند. مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: ۴۰۰ ناحیه صنعتی در کشور در حال فعالیت است و امسال نیز ۳۵ ناحیه به بهره‌برداری می‌رسد و توسعه نواحی صنعتی برحسب ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مناطق با توجه به رشد سرمایه‌گذاری و تقاضاها صورت می‌گیرد.

صالحی‌نیا افزود: حدود ۱۱ هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی کشور راکد و نیمه‌فعال است که احیای ۲ هزار واحد در دستور کار قرار دارد و در سه ماه نخست امسال با بازگشت ۱۳۰ واحد به چرخه تولید ۹ هزار فرصت شغلی پایدار شده است. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز در این ایین گفت: زیرساخت‌های توسعه صنعتی و تولید با همت مسوولان در شهرستان سبزوار فراهم شده و باید از سرمایه‌گذاران بومی برای احداث واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان دعوت شود. رمضانعلی سبحانی‌فر با تاکید بر لزوم تقویت بخش بازرگانی شهرستان سبزوار، افزود: مجوز استقرار اداره گمرک در سبزوار از سوی رییس سازمان گمرک کشور صادر شده و پس از تهیه مکان این واحد تابستان امسال مستقر می‌شود.

وی اظهار داشت: برای تقویت بخش بازرگانی سبزوار، راه‌اندازی اتاق بازرگانی این شهرستان ضروری است و با ایجاد آن ارتباط موثری با کشورهای دیگر برقرار و زمینه‌های صادرات انواع تولیدات و محصولات شهرستان فراهم می‌شود. وی ادامه داد: همچنین زیرساخت‌های ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سبزوار شامل آب، برق و دیوارکشی در حال انجام است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران