شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 148028 | |

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران دانش افزایی را مزیت بخش خصوصی در رقابت با بخش دولتی دانست.

شاتا|

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران دانش افزایی را مزیت بخش خصوصی در رقابت با بخش دولتی دانست. محمدباقر عالی در مراسم افتتاحیه دومین دوره MBA معدن و صنایع معدنی سازمان مدیریت صنعتی، بیان کرد: با اهمیت بخش معدن، حدود و ثغور و مصائب این حوزه آشنایی کامل دارم.

وی ضمن تاکید بر نیاز حوزه معدن به برخی دانش‌های غیرمهندسی در چرخه عمر معدن از مرحله مطالعاتی تا مرحله بازیابی، گفت: من در تجربه کاری خود با برخی از سرفصل‌هایی که در این دوره ارایه گردیده، سروکار داشته‌ام و تاکید می‌کنم که این دوره و دانشی که از آن منتج می‌شود در یک فاصله زمانی کوتاه اثرات مثبت خود را نشان خواهد داد. عالی تصریح کرد: این دوره فرصتی برای دانشجویان است تا قدری از روزمره فاصله گرفته و در زندگی و کار خود توسعه یابند. نقش سازمان مدیریت صنعتی و یکی از ماموریت‌های آن توسعه ظرفیت مدیریت در حوزه صنعت و معدن کشور است که از طریق مهارت افزایی و آموزش آن را ایفا می‌نماید.

وی با تاکید بر نقش دانش‌آموختگان این دوره در توسعه بخش معدن و صنایع معدنی اظهار کرد: توسعه هر بخش، مجموع توسعه افراد است و باید این توسعه به دیگران تسری یابد. عالی اضافه کرد: این دوره‌ها با حضور بخش خصوصی شکل گرفته و موید این نکته است که دانش افزایی مزیت این بخش در رقابت با بخش دولتی است.

بر اساس این گزارش، در این مراسم «ابوالفضل کیانی بختیاری» مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی درباره توجه اسناد بالادستی به معدن، اهداف ترسیم‌شده بخش معدن و صنایع معدنی در سند چشم‌انداز 1404 را شامل «افزایش بهره‌وری، بازسازی و نوسازی معادن»، «رشد تولید و ارتقای کیفیت محصولات»، «بهبود فضای کسب‌ وکار»، «توسعه پژوهش‌های کاربردی» و «توسعه صنایع دانش‌بنیان و ارتقای فناوری» عنوان کرد. کیانی بختیاری، همچنین افزود: در برنامه ششم توسعه برای بخش معدن رشد متوسط اقتصادی 8.8 درصدی در نظر گرفته شده، که به گفته متولیان بخش معدن، نیازمند ۲۵۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی است.

وی با برشمردن اهداف کلی بخش معدن در برنامه ششم توسعه شامل «توسعه سرمایه‌گذاری، توسعه زیرساخت و فناوری در حوزه اکتشاف و استخراج معدنی، ارتقاء و بهره‌وری، برداشت صیانتی از معادن با رعایت الزامات زیست محیطی و افزایش رقابت‌پذیری، تکمیل زنجیره ارزش در معدن و صنایع معدنی و بهبود مستمر فضای کسب وکار، در مورد ضرورت بازنگری سیاست‌های کلان در حوزه معدن» تاکید کرد: با گذشت زمان، به‌دلیل تغییرات به وجود آمده، استراتژی رویارویی کشورها با مسائل تغییر می‌کند و همچنین مفاهیم جدیدی در این حوزه به وجود می‌آید.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران