رییس اتاق ایران تاکید کرد

استفاده از پیشنهادهای بخش خصوصی برای عبور از بحران

رییس اتاق ایران گفت: باید برای مقابله با مشکلات، بر پیشنهادات مطرح شده از سوی بخش خصوصی و تعاونی تمرکز کنیم. به گزارش ایسنا، غلامحسین شافعی اظهار کرد:

۱۳۹۸/۰۴/۰۱ ۰۰:۰۰:۰۰
| | |

رییس اتاق ایران گفت: باید برای مقابله با مشکلات، بر پیشنهادات مطرح شده از سوی بخش خصوصی و تعاونی تمرکز کنیم. به گزارش ایسنا، غلامحسین شافعی اظهار کرد: بعد از صحبتی که در مراسم افطاری رییس‌جمهوری در خصوص بهبود مستمر فضای کسب و کار مطرح شد، ایشان ماموریتی را به دبیرخانه ستاد هماهنگی سران سه قوا دادند. در دبیرخانه ستاد هماهنگی فضای جدیدی برای اجرای قانون کسب و کار ایجاد شد و قرار است که معاونتی در حوزه کاری آقای نهاوندیان صرفاً به این موضوع بپردازد. رییس اتاق بازرگانی ایران خاطرنشان کرد: طی جلسه‌ای که دکتر لاریجانی با استاندار خراسان رضوی داشتند، از کار ارایه شده در استان ابراز خشنودی و توصیه کردند که این اقدام در تمام استان‌های کشور مانند خراسان اجرا شود. باید قوانین مزاحم فضای کسب و کار در کشور استخراج شود و در این ارتباط هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.

شافعی تاکید کرد: با توجه به حجم بالای معاملات پایاپای کالای کشور ما با پاکستان و ظرفیت خوبی که در این زمینه وجود دارد، از سوی اتاق این پیشنهاد مطرح شد که کمیته مشترکی در خصوص تمرکز بر بازار پاکستان ایجاد شود تا میان سه استان خراسان رضوی، جنوبی و سیستان و بلوچستان اقدامات خوبی در خصوص تعاملات و رشد آنها صورت گیرد. وی با بیان اینکه ما در شورای گفت‌وگو به‌طور مرتب مسائل و مشکلات خود را مطرح می‌کنیم، عنوان کرد: مسائل و مشکلات موجود بر تمام مسوولان کشور شناخته شده است. باید پیش از آنکه طرح مشکل کنیم، طرح پیشنهاد سازنده را مطرح کرده و آن را به شورای گفت‌وگو ارایه کنیم. رییس اتاق ایران خاطرنشان کرد: باید بر پیشنهادات مطرح شده از سوی بخش خصوصی و تعاونی برای مقابله با مشکلات تمرکز کنیم. اینجا شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی است؛ بخش خصوصی به‌طور مرتب اشکالات و ایرادات را عنوان می‌کند که عمدتاً مخاطب آن دولت و سایر قوا هستند، دولت و سایر قوا نیز باید مشکلات بخش خصوصی را به ما یادآوری کنند تا این رابطه دو طرفه به مطلوبیت خوبی برسد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران