شماره امروز: ۵۴۷

وزیر صنعت، معدن وتجارت تاکید کرد

| کدخبر: 146053 | |

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با محوریت توسعه صادرات غیر نفتی، از بخش «صادرات» در کنار برنامه «نهضت ساخت داخل»

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با محوریت توسعه صادرات غیر نفتی، از بخش «صادرات» در کنار برنامه «نهضت ساخت داخل» به عنوان برنامه محوری «رونق تولید» یاد کرد. به گزارش شاتا، رضا رحمانی در این جلسه با اشاره به اهمیت توسعه صادرات در شرایط خاص اقتصادی کشور، گفت: اکنون راه نجات اقتصاد کشور در توسعه صادرات غیر‌نفتی است و بر همین مبنا بر روی افزایش صادرات به 15 کشور همسایه هدف‌گذاری ویژه‌ای انجام داده‌ایم. وی اظهار کرد: برای پیشبرد اهداف این برنامه و در راستای بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اتاق بازرگانی، در مواردی که لازم باشد موضوع تفویض برخی اختیارات را به سرعت انجام می‌دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: برای افزایش صادرات به 15 کشور همسایه از همه دستگاه‌های مسوول در مسیر صادرات کالا و خدمات، انتظار داریم کاملا همسو عمل کنند تا شاهد حصول نتایج لازم از این هدف‌گذاری در سطح اقتصاد کشورمان باشیم.

رحمانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود: هرکجا مسوول یا دستگاهی همکاری لازم را نداشته باشد، قطعا موضوع را با جدیت مطالبه‌گری خواهیم کرد. او تصریح کرد: در اعمال سیاست‌های ارزی ضرورت دارد بانک مرکزی بحث توسعه صادرات غیر نفتی و رونق تولید را مد نظر خود قرار دهد.

وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: با توجه به شرایط جدید در مورد اعمال سازوکارهای متفاوت تعرفه‌ای برنامه‌ریزی شده و کمک خواهیم کرد تا شاهد جهش واقعی در حجم صادرات ایران به 15 کشور همسایه باشیم. رحمانی اعلام کرد: برای هر یک از این کشورهای هدف صادراتی مسوول مشخصی تعیین و ضمن بررسی دقیق زمینه‌های صادراتی به کشورهای مقصد، میزان افزایش صادرات را بطور مستمر رصد خواهیم کرد.

او با اشاره به افزایش بعد نظارتی بر کارت‌های بازرگانی صادره، اظهار کرد: عدم ساماندهی کارت‌ها و صدور بدون کنترل کارت برای برخی افراد در حقیقت به نوع عملکرد خود اتاق بازرگانی آسیب جدی وارد می‌کند، که در این مورد انتظار بیشتری از این مجموعه داریم.وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان تاکید کرد: از همه استان‌ها به ویژه از استان‌های مرزی در راستای تحقق اهداف افزایش صادرات غیر نفتی به کشورهای همسایه حمایت می‌کنیم و بطور جدی مشکلات و مسائل مرتبط را رصد و اقدام خواهیم کرد تا با رونق این بخش مهم شاهد رونق هر چه بیشتر عرصه تولید در سطح کشور باشیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران