شماره امروز: ۵۴۷

دبیر ستاد تنظیم بازار تشریح کرد

| کدخبر: 144421 | |

ایلنا| دبیر ستاد تنظیم بازار دلایل گرانی ماکارونی و تن ماهی را افزایش قیمت فروش گندم به صنایع و قطع ارز دولتی برای واردات قوطی کنسرو ماهی اعلام کرد.

ایلنا| دبیر ستاد تنظیم بازار دلایل گرانی ماکارونی و تن ماهی را افزایش قیمت فروش گندم به صنایع و قطع ارز دولتی برای واردات قوطی کنسرو ماهی اعلام کرد. عباس قبادی در یک برنامه تلویزیونی با عنوان «ضرورت تشدید نظارت بر تامین تا توزیع کالاهای اساسی» گفت: بر اساس قانون بودجه سال جاری، نرخ فروش گندم به شرکت و صنایع وابسته، از 950 تومان به هزار و 850 تومان افزایش یافته است. عباس قبادی افزود: علاوه بر این شاهد افزایش هزینه‌های دستمزد بودیم و همه اینها باعث افزایش 70 درصدی قیمت ماکارونی در بازار شد. او گفت: کارخانجاتی که برای صادرات بخواهند گندم را برای عبور موقت وارد کنند مشکلی ندارند و امکان واردات آن وجود دارد.

قبادی با بیان اینکه 50 تا 60 درصد ماهی تن از طریق واردات به کشور می‌آید، افزود: همزمان قیمت صید ماهی صیادان هم افزایش یافت و واردات قوطی کنسرو ماهی از ارز 4 هزار و 200 تومانی به ارز نیمایی تغییر یافت و همه اینها باعث افزایش کنسرو تن ماهی شد. او با بیان اینکه ذخایر شکر در کشور به حد کافی وجود دارد به ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش مصرف شکر در این ماه باید 450 تا 500 هزار تن شکر توزیع می‌شد تا مشکلی در قیمت آن پیش نیاید. قبادی افزود: آنچه هم‌اکنون در انبارهای کارخانجات تولید شکر وجود دارد شکر تصفیه نشده است. او گفت: 70 درصد ارزی که به کارهای وارداتی اختصاص می‌یابد به جامعه هدف می‌رسد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران