شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 142729 | |

گروه جهان|وزارت دارایی روسیه گفته ونزوئلا در بازپرداخت بدهی ۳ میلیارد دلاری خود به روسیه بازپرداخت خود را به تعویق انداخته است

گروه جهان|وزارت دارایی روسیه گفته ونزوئلا در بازپرداخت بدهی ۳ میلیارد دلاری خود به روسیه بازپرداخت خود را به تعویق انداخته است. به‌گزارش خبرگزاری تاس، سرگئی استورچاک معاون وزیر دارایی روسیه، گفته: «ونزوئلا هنوز بخش دیگری از باز پرداخت بدهی ۳ میلیارد دلاری خود را به روسیه انجام نداده است. این قسط از بازپرداخت بدهی ونزوئلا به روسیه باید در ماه گذشته یعنی مارس انجام می‌گرفت.» البته معاون وزیر دارایی روسیه گفته این پرداخت انجام خواهد گرفت.

بلومبرگ نیز گزارش داده با وجود اینکه ونزوئلا با تحریم‎های اقتصادی امریکا مواجه بوده، اما توانسته 400 میلیون دلار از ذخایر طلای خود را بفروشد. در این گزارش آمده، فروش طلا توسط ونزوئلا در بحبوحه تشدید تحریم‎های امریکا ممکن است نشان‌دهنده این باشد که نیکلاس مادورو رییس‌جمهوری این کشور، راهی را برای دور زدن تحریم‌ها علیه دولت کاراکاس یافته است. امریکا در ماه‌های اخیر تحریم‌ها علیه دولت مادورو را تشدید کرده که از آن جمله تحریم علیه شرکت دولتی استخراج طلا ونزوئلا بوده است. بانک مرکزی ونزوئلا 100 تن ذخایر طلا به ارزش چهار میلیارد دلار در اختیار داشته است. ونزوئلا ماه‌هاست که با چالش‌های اقتصادی، سیاسی روبرو است. خوان گوایدو رهبر مخالفان پس از مراسم تحلیف مادورو برای دوره دوم ریاست‌جمهوری، خود را رییس دولت موقت خواند و برخی از کشورها او را به عنوان رییس‌جمهوری موقت ونزوئلا به‌رسمیت شناختند. مادورو می‌گوید کشورش قربانی کودتای تحت حمایت امریکا است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران