شماره امروز: ۵۴۷

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت اعلام کرد

| | |

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت اعلام‌کرد: با انجام اقدامات حمایتی، 321 واحد صنعتی در استان‌های گلستان و چهارمحال بختیاری که خسارت دیده بودند،

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت اعلام‌کرد: با انجام اقدامات حمایتی، 321 واحد صنعتی در استان‌های گلستان و چهارمحال بختیاری که خسارت دیده بودند، به چرخه تولید بازگشتند. به گزارش شاتا، فرشاد مقیمی در ستاد پشتیبانی از مناطق سیل زده وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: 109 واحد صنعتی مستقر در فاز 1 و 2 شهرک صنعتی آق قلا که به دلیل سیل، امکان فعالیت نداشتند، مجدد به چرخه تولید بازگشته و حدود هزار و 200 واحد صنفی نیز که دچارمشکل شده بودند، با رفع بخشی از خسارات فعالیت خود را از سر گرفتند.

به گفته او، از 230 واحد صنعتی و معدنی خسارت‌ دیده در استان چهار محال و بختیاری نیز 212 واحد مجدد راه‌اندازی شد، همچنین بسیاری از واحدهای صنعتی بزرگ تولید‌کننده MDF در استان مازندران که دچار مشکل شده بوده‌اند، نیز توانستند فرآیند تولید را از سر بگیرند. معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت همچنین اعلام کرد که در سیل اخیر، 7شهرک صنعتی در استان مازندران وگلستان متحمل خساراتی شدند که با اقدامات انجام گرفته، مشکلات زیربنایی این شهرکهای صنعتی حل شد.

مقیمی با اشاره به کمک‌های نقدی و کالایی اغلب استان‌ها و تقدیر از همراهی انجمن‌ها وتشکل‌های صنعتی، صنفی و.. به مناطق سیل زده تصریح کرد: اصناف، اتاق‌های بازرگانی و سایر تشکل‌های غیر‌دولتی و همچنین واحدهای صنعتی، اقداماتی را در مناطق سیل زده انجام دادند که بخشی از این حمایت‌ها در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی و بخشی دیگر نیز به صورت خدمات رایگان نظیر استقرار سیل‌زدگان در هتل‌ها و سایر مکان‌های قابل سکونت، ارایه خدمات صنعتی تعمیرات ماشین آلات، لوازم خانگی و... بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران