شماره امروز: ۵۴۷

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد

| کدخبر: 141111 | |

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تا زمان تعدیل قیمت‌ها، سیاست فروش فوری خودرو ادامه می‌یابد گفت: قیمت‌ها در بازار رو به کاهش است.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تا زمان تعدیل قیمت‌ها، سیاست فروش فوری خودرو ادامه می‌یابد گفت: قیمت‌ها در بازار رو به کاهش است.

فرشاد مقیمی با بیان اینکه قیمت‌ها در بازار رو به کاهش است افزود: تا زمانی که به تعادل در قیمت برسیم، سیاست فروش فوری ادامه خواهد داشت، هرچند در ماه‌های ابتدایی سال آینده به نظر می‌رسد به صورت سنتی کمی تقاضای خودرو کاهش یابد و کاهش تقاضا کاهش قیمت را درپی خواهد داشت. به گزارش تسنیم، او با اشاره به مصوبه ترخیص خودرو‌های وارداتی گفت: آیین نامه مربوطه را وزیر صمت ابلاغ کرده و کار ثبت سفارش این خودرو‌ها آغاز و به همه شرکت‌ها اعلام شده تا در ایام تعطیل نیز موضوع ثبت سفارش انجام شود. بر این اساس، مشتریان می‌توانند به وزارتخانه و گمرک مراجعه کنند و سعی بر این است که تا قبل از پایان سال خودرو‌هایی که در گمرک هستند و قابلیت خروج دارند ترخیص و توسط شرکت‌ها به متقاضیان تحویل شود. مقیمی به موضوع تامین قطعات خودرو اشاره کرد و افزود: با تامین منابع مالی ریالی و ارزی با همکاری بانک‌ها و بانک مرکزی تاکنون بیش از 3400 میلیارد تومان از تسهیلات مورد نیاز این بخش پرداخت شده و بقیه آن در دو هفته آینده پرداخت می‌شود.

معاون وزیر صمت اضافه کرد: تامین قطعات باعث افزایش تولید شده و تولید روزانه خودرو به 4 هزار دستگاه در روز رسیده که به همین میزان تحویل خودرو وجود دارد. مقیمی گفت: در این هفته وزارت صنعت ابلاغیه‌ای به خودروسازان اعلام کرد تا در روز‌های تعطیل نیز به تحویل خودرو اقدام کنند و خدمات پس از فروش نیز انجام شود. او افزود: در ایام پایانی سال با پیش‌بینی‌هایی که صورت گرفته، برای خدمات رسانی به مشتریان در ایام نوروز از امکانات الکترونیکی نیز استفاده می‌شود و مشتریان با تماس تلفنی از طریق تلفن‌های هوشمند می‌توانند پیام ارسال کنند و اطلاعات لازم از طریق شرکت خدمات رسان از طریق گوشی‌های تلفن همراه به مشتریان ارایه می‌شود. مقیمی ادامه داد: پیش بینی شده که برخی تعمیرگاه‌ها به صورت شبانه روزی خدمات رسانی کنند که این مهم در استان‌های مختلف انجام می‌شود. به عنوان مثال، در خودروسازی سایپا بیش از 500 تعمیرگاه خدمات رسانی می‌کنند. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ​ تامین قطعات نیز انجام و به تعمیرگاه‌ها ارسال شده و نظارت‌های لازم از طریق انجمن‌ها و وزارت صنعت انجام می‌شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران