شماره امروز: ۵۴۷

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان خبر داد

| | |

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان از ارسال پرونده خودروسازی‌های بهمن موتور و کرمان موتور به تعزیرات خبر داد و گفت:

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان از ارسال پرونده خودروسازی‌های بهمن موتور و کرمان موتور به تعزیرات خبر داد و گفت: به تمام عرضه‌کنندگان و خودروسازهایی که تعهدات معوق دارند، تذکر می‌دهیم که در اسرع وقت نسبت به ایفای تعهدات خود اقدام کنند به گزارش شاتا، عباس تابش با اعلام اینکه پرونده خودروسازی بهمن موتور را به دلیل عدم ایفای تعهدات تحویل «بسترن و هاوال» حدود 10 روز پیش به تعزیرات ارسال شده است، اظهار کرد: از همین‌جا به تمام عرضه‌کنندگان و خودروسازهایی که تعهدات معوق دارند مخصوصا خودروسازان کرمان موتور و کارمانیا تذکر می‌دهیم که در اسرع وقت نسبت به ایفای تعهدات خود برابر قرارداد و وفق ماده 4 برابر قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو اقدام کنند و اگر این خودروسازان تا 3 روز دیگر نسبت به این تذکر اقدام نکنند، طبق قانون با آنها برخورد می‌شود.

سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در مورد بازار نیز با بیان اینکه طرح ویژه نظارت آغاز شده است، گفت: با توجه به اعلام وزارت جهاد کشاورزی و شرکت بازرگانی دولتی ایران، شکر به اندازه کافی به تمام استان‌ها تخصیص داده شده و اگر استان‌ها به شکر مازاد هم نیاز داشته باشند، شرکت بازرگانی دولتی ایران و وزارت جهاد کشاورزی آمادگی تخصیص مجدد را به این استان‌ها دارند و از تمام استانداران تقاضا دارم به عنوان مسوولان تنظیم بازار نسبت به جذب و نظارت بر توزیع این کالا دستورات لازم را صادر کنند. تابش با اشاره به اینکه توزیع شکر از هفته گذشته آغاز شده، عنوان کرد: شکر برای صنوف، صنعت و خانوار تامین شده است و ما هیچ محدودیتی در عرضه شکر با قیمت مصوب نداریم و انتظار ما از اصناف این است که با توجه به این عرضه سریعا نسبت به عرضه در فرآیند و براساس مصوبات قیمت اقدام کنند. وی ادامه داد: همکاران ما در گشت‌های مشترک بازرسی و گشت‌های نظارتی، موجودی کالاهای اساسی در انبارهای اصناف را هم کنترل می‌کنند. کالاهایی که برای توزیع پایان سال تخصیص داده شده به هیچ عنوان نباید در انبارها بماند. رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان همچنین در مورد عرضه مرغ با مصوبه تنظیم بازار به قیمت 11 هزار و 500 تومان گفت: این قیمت مورد توافق وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهاد کشارزی و بخش خصوصی مربوطه است و در کل استان‌ها فرایند را از مرغداری آغاز و تا عرضه کنترل می‌کنیم و هر عاملی که قیمت مصوب را رعایت نکرده باشد، تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد و پرونده متخلف امروز در استان سمنان به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای یک مرغداری تشکیل شد و این کار ادامه دارد. تابش در مورد عرضه سیب و پرتقال، هم این اطمینان را به مردم داد که این میوه‌ها به اندازه کافی در تمام استان‌ها ذخیره‌سازی شده است. او با بیان اینکه صادرات سیب و پرتقال هم ممنوع شد، گفت: بنابراین هیچ دغدغه‌ای برای عرضه و کنترل بازار در شب عید نداریم و مردم نگران این مساله نباشند. به گفته او، گوشت قرمز به اندازه کافی تامین می‌شود و سیاست‌گذاری‌ها برای ادامه استفاده جامعه هدف از این کالا انجام شده است. رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان با تاکید بر اینکه قیمت بلیت‌های داخلی در سفرهای ریلی، زمینی و هوایی نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است، تصریح کرد: به سازمان هواپیمایی تذکر داده‌ایم قیمت‌ها نسبت به شهریور ماه نباید هیچ تغییری داشته باشد و هر چه سریع‌تر باید پروازه‌های چارتری را تعیین تکلیف کنند. تابش به اصناف و کسانی که در فرآیند تجارت کالاهای شب عید مردم هستند، گفت: برای بازرسان ما داشتن فاکتور خرید از فروشنده قبلی الزام است و چناچه تخلفی انجام شده باشد و کسی اعلا م کند فاکتور خرید ندارد، کل تخلف را برای آن حلقه منظور می‌کنیم و به تمام کسانی که در حلقه‌های تامین و توزیع فعال هستند اعلام می‌کنم بطور حتم در زمان تحویل کالا فاکتور خرید هم همراه داشته باشند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران