شماره امروز: ۵۴۷

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت پیشنهاد کرد

| کدخبر: 139500 | |

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: نقش صنعت بیمه در نظام تامین مالی در اقتصاد بسیار مهم است

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: نقش صنعت بیمه در نظام تامین مالی در اقتصاد بسیار مهم است و باید تلاش کنیم بخشی از سرمایه‌های موجود در این بخش را به طرف تولید سوق دهیم. سعید زرندی گفت: در برنامه ششم از بیمه مرکزی خواسته شده تا از منابع این بخش در راستای تامین مالی پایدار در اقتصاد ملی استفاده شود. به گزارش شاتا، او گفت: با توجه به ساختار مالکیت موسسات بیمه و وابستگی آنها به بانک‌ها، بخشی از منابع موسسات بیمه‌ای، در سپرده‌گذاری بانکی است. بنابراین پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین سقف برای سپرده‌گذاری منابع مالی موسسات بیمه نزد بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور است. به این ترتیب بخش بیشتری از منابع تجهیز شده، با اطمینان بیشتر صرف تامین مالی بخش‌های مولد اقتصاد کشور می‌شوند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت تاکید کرد: در دنیا بخش سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه به اندازه‌ای قوی هستند که عمده هزینه عملیاتی شرکت‌های بیمه از محل درآمدهای سرمایه‌گذاری تامین می‌شود و از زاویه بخش تولید نیز شرکت‌های بیمه جزو اصلی‌ترین تامین‌کنندگان مالی پروژه‌های بزرگ و بلندمدت اقتصادی محسوب می‌شوند. او ادامه داد: ساختار سرمایه‌گذاری برای شرکت‌های بیمه باید تغییر کند تا بیمه‌ها ترغیب شوند به صورت حرفه‌ای به سرمایه‌گذاری‌های مستقیم در حوزه‌های مولد تولیدی ورود کنند. معاون طرح و برنامه خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت، آمادگی تعامل کامل با شرکت‌های بیمه و معرفی پروژه‌های سودآور و اولویت‌دار برای سرمایه‌گذاری مستقیم را دارد.

زرندی گفت: پروژه‌های مذکور می‌توانند در قالب مشارکت در ساخت (پروژه‌های دارای درصد پیشرفت فیزیکی بالا)، جذب منابع جهت سرمایه در گردش و همچنین جذب منابع در راستای توسعه، بازسازی و نوسازی و سایر انواع سرمایه‌گذاری‌های مستقیم به عنوان طرف سرمایه پذیر شرکت‌های بیمه باشند. او در پایان تاکید کرد: رویکرد جدید ما استفاده از ابزارهای جدید تامین مالی برای تولید است و به دنبال استفاده از همه ظرفیت‌های اقتصادی همچون بورس، بیمه و... باشیم که البته این امر مستلزم فرهنگ‌سازی در میان فعالان صنعتی هم هست.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران