شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 135002 | |

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران گفت: تحریم‌های امریکا نمی‌تواند در مقابل صادرات ایران ایستادگی کرده و شاکله صادراتی کشور را برهم بزند. به گزارش سازمان توسعه تجارت ایران،

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران گفت: تحریم‌های امریکا نمی‌تواند در مقابل صادرات ایران ایستادگی کرده و شاکله صادراتی کشور را برهم بزند. به گزارش سازمان توسعه تجارت ایران، شاپور قنبری با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی و تقویت این بخش اظهار داشت: یکی از اصول و سیاست‌های کلان ما در اسناد بالادستی، توسعه صنعتی است که این مقوله از مهم‌ترین چشم‌اندازهای ترسیم شده کشور برای افق ۱۴۰۴ کشور بوده و در این راستا، همه دستگاه‌های اجرایی کشور موظف به اجرای این برنامه هستند تا بتوانیم در افق ترسیم شده به نقطه مطلوب توسعه‌ای برسیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران افزود: سیاست‌های ما نیز بر این قاعده طراحی شده، بطوری که در زمینه طراحی زیرساخت‌ها و پتانسیل‌های صنعتی در بخش‌هایی از مناطق کشور، شهرک‌های صنعتی را به بهره‌برداری رسانده‌ایم که این تجمیع صنایع در یک منطقه مخصوصا صنایع کوچک ومتوسط خود به عنوان یک محرک حمایتی محسوب می‌شود.

او با بیان اینکه ما در بخش واگذاری شهرک‌های صنعتی استان تهران در سال جاری در دو مقوله مساحت و تعداد نسبت به زمان مشابه سال گذشته رشد ۴ درصدی داشتیم، گفت: در ۸ ماهه نخست امسال حدود ۲۵۳ فقره قرارداد با مساحت تقریبی ۴۸ هکتار به متقاضیان ارایه شد که این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۸۶ فقره قرارداد و مساحت حدود ۲۰ هکتار بوده است که در راستای سیاست‌های حمایتی این ظرفیت برای صنعتگران و تولیدکنندگان محصولات داخلی فراهم شده است.

قنبری در خصوص برگزاری سومین دوره نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران، این رویداد را یک فرصت بسیار مهم برای شناسایی پتانسیل‌های صادراتی و محصولات ساخت داخل دانست و تصریح کرد: ابتدایی‌ترین رخداد ارتباطی بین هر نهاد و واحد برای ایجاد تعاملات شناخت است، بدین معنی که ما پتانسیل‌های خود را در برابر بازارهای هدف و در قالب چنین فضایی به نمایش گذاشته و درصدد معرفی محصولات خود در آوردگاه‌های اینچنینی باشیم ضمن آنکه ایجاد و برنامه‌ریزی برای برگزاری چنین نمایشگاهی کاری بسیار بزرگ و ضروری است.

او، نقطه قوت برگزاری ایران اکسپو را مخاطبین و صاحبان صنایعی دانست که سهم خوبی را در بازارهای جهانی دارند و در حوزه معرفی و عرضه محصولات می‌توانند راندمان صادرات خود را بالا برده و در نهایت عامل رشد شاخص‌های صادراتی کشور خواهند شد.

او با تاکید بر اینکه حضور هیات‌های صنعتی سایر کشورها از ۵ قاره جهان می‌تواند فضای موثر و مفیدی را در تعامل با بازرگانان، تجار و تولیدکنندگان محصولات داخلی در راستای معرفی تکنولوژی و محصولات ساخت ایران ایجاد کند اظهار کرد: خوشبختانه ما در کشور محصولاتی که دارای تکنولوژی و کیفیت بالا دارند کم نداریم و این محصولات قطعا در برابری با نمونه‌های خارجی خود از استانداردهای مطلوبی نیز برخوردار است به همین علت ما با ارایه و معرفی همین محصولات می‌توانیم سهم خوبی را در حوزه صادرات در دنیا کسب کنیم.

رییس هیات‌مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران در ادامه یکی از ضعف‌های ساختاری در عدم افزایش راندمان صادرات داخلی را معرفی درست محصول برای شناساندن به بازار دانست و گفت: با وجود تلاش‌هایی که صورت گرفته متاسفانه سهم ما از این بازار بسیار کم بوده که امیدوارم برگزاری چنین نمایشگاهی با این وسعت زمینه معرفی محصولات داخلی را در این برهه از زمان به کشورهای مختلف جهان فراهم کند تا شاهد ترقی صنعت صادرات کشور باشیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران