شماره امروز: ۵۴۷

رییس اتحادیه نمایشگاه داران اظهار کرد

| کدخبر: 130944 | |

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو پیش‌بینی کرد تا چند روز آینده کاهش قیمت بیشتری را در بازار شاهد باشیم و این افت به ویژه برای خودروهای وارداتی به دلیل نبود تقاضا،

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو پیش‌بینی کرد تا چند روز آینده کاهش قیمت بیشتری را در بازار شاهد باشیم و این افت به ویژه برای خودروهای وارداتی به دلیل نبود تقاضا، بیشتر خواهد بود. سعید موتمنی در گفت‌وگو با ایرنا، به کاهش شدید قیمت انواع خودروهای داخلی و خارجی در بازار اشاره کرد و افزود: از روز سه شنبه بازار در شوک فرو رفته بود و در حالی که اکثر افراد فروشنده خودرو بودند، اما خریداری وجود نداشت. به گفته این مقام صنفی، تا روز گذشته کاهش یک تا 12 میلیونی قیمت‌ها در خودروهای داخلی در بازار را شاهد بودیم اما در خودروهای خارجی به دلیل افت ارزش دلار افت تا 50 میلیون تومانی هم به ثبت رسید. او یادآور شد: در سال‌های گذشته وقتی خودروسازان داخلی به پیش فروش اقدام می‌کردند قیمت‌ها کاهش می‌یافت اما در 2 ماه گذشته از آنجا که خودروسازان همچنان انتظار افزایش قیمت‌ها را داشتند، عرضه به بازار را کاهش دادند. موتمنی ادامه داد: در 2 هفته گذشته که شاهد تلاطم نرخ ارز حتی تا قیمت 19 هزار تومان بودیم، افراد برای حفظ سرمایه به فروش خودروهایشان اقدام نمی‌کردند اما از 2 روز پیش ورق در بازار برگشت؛ با این حال، دیروز تقاضای چندانی برای خرید وجود نداشت. رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو بیان کرد: هرچند مدل‌های 2018 خودروهایی از گروه نیسان، هیوندایی و کرمان خودرو در بازار آمده اما سایر خودروهای صفر کیلومتر از مدل‌های 2016 و 2017 است که به دلیل بی‌میلی افراد برای فروش آنها و بالا رفتن قیمت‌ها، در پارکینگ‌ها خوابیده بود. این مقام صنفی مقصر اصلی نابسامانی بازار خودرو را عرضه اندک خودروسازان داخلی مطرح کرد و افزود: کمبود نظارت بر عملکرد آنها در کنار جولان سایت‌های مجازی خرید و فروش و ارایه قیمت‌های غیرواقعی، بر آشفته بازار موجود دامن زد.

موتمنی تاکید کرد: در حالی که سایت‌های یاد شده با هماهنگی یکدیگر قیمت‌های غیرواقعی را اعلام می‌کردند و در دیگر سایت‌ها و فضای مجازی به صورت انبوه بازنشر می‌دادند، مردم نیز همین قیمت‌ها را مبنای خرید و فروش قرار می‌دادند. برای نمونه این سایت‌ها قیمت پژو 405 اس ال ایکس را تا مرز 70 میلیون تومان و قیمت پراید را تا 50 میلیون تومان بالا بردند. باید بر فعالیت این سایت‌ها نظارت بیشتری شود؛ زیرا این روزها هر کس در هر کجا می‌تواند به راحتی و با چند کلیک یک کانال تلگرامی ایجاد کند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران