شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130013 | |

وزیر صنعت از در نظر گرفتن ۳۲ هزار میلیارد تومان منابع برای پرداخت یارانه سود تسهیلات اعطایی به نوسازی صنایع در کشور خبر داد و گفت: سازمان گسترش باید برای اجرای طرح‌ها،

وزیر صنعت از در نظر گرفتن ۳۲ هزار میلیارد تومان منابع برای پرداخت یارانه سود تسهیلات اعطایی به نوسازی صنایع در کشور خبر داد و گفت: سازمان گسترش باید برای اجرای طرح‌ها، اوراق صکوک منتشر کند. به گزارش شاتا، محمد شریعتمداری در مجمع سالانه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اظهار کرد: در تبصره ۱۸ بودجه سال ۹۷ کل کشور، ۳۲ هزار میلیارد تومان منابع به منظور پرداخت یارانه سود تسهیلات اعطایی به فعالیت نوسازی صنایع اختصاص داده شده که ایدرو (سازمان گسترش و نوسازی صنایع) باید از آن بهره گیرد. او گفت: در ۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حال اجرای سازمان گسترش، ۳۰ هزار میلیارد تومان در قالب پیمانکاری عمومی است اما پیمانکاری باید سهم بیشتری داشته باشد. به گفته شریعتمداری، در حال حاضر ۲۴ طرح در حال اجرا، ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری را در بر می‌گیرد. شریعتمداری خواستار انتشار اوراق «صکوک» برای طرح‌های نوسازی صنایع شد و گفت: اکنون این ظرفیت در قانون بودجه در نظر گرفته شده و ایدرو باید از آن استفاده کند، ضمن اینکه این سازمان می‌تواند تا سقف ۴۹ درصد از نیاز هر طرح توسعه‌ای، از منابع صندوق توسعه ملی بهره‌مند شود.

رییس هیات عامل ایدرو نیز در این جلسه گفت: مطابق اصل ۴۴ قانون اساسی مبالغ مربوط به واگذاری‌ها باید از طریق سازمان خصوصی سازی به ایدرو واگذار شود که تاکنون ۷۸۰ میلیارد تومان آن سر رسید شده است. منصور معظمی افزود: مطابق قانون، ۷۰ درصد عوارض حاصل از واگذاری‌ها باید به دستگاه‌ها داده شود که برای ایدرو به بیش از یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است. او با اشاره به موضوع تامین منابع مالی گفت: امسال افتتاح حساب نزد بانک‌ها توسط قانونگذار ممنوع شده که در نتیجه بخش قابل توجهی از منابع ایدرو منجمد شده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران