شماره امروز: ۵۴۷

رییس اتاق بازرگانی ایران خبرداد

| کدخبر: 129129 | |

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: سازمان امور مالیاتی با کاهش پنج درصدی مالیات بخش صنعت موافقت کرده که امید است این مهم به تصویب مجلس شورای اسلامی نیز برسد. به گزارش ایرنا،

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: سازمان امور مالیاتی با کاهش پنج درصدی مالیات بخش صنعت موافقت کرده که امید است این مهم به تصویب مجلس شورای اسلامی نیز برسد. به گزارش ایرنا، غلامحسین شافعی، در نشست اعضای شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: توافقی میان ما و سازمان امور مالیاتی روی داد که در این توافق ۵ درصد از مالیات واحدهای صنعتی کاهش می‌یابد اما این امر نیاز به اقدام فوری از سوی مجلس شورای اسلامی دارد و دولت نیز مسائل مرتبط به این حوزه را همچنان دنبال می‌کند.

شافعی گفت: در بانک مرکزی اقداماتی درباره موسسات مالی و اعتباری انجام شده که باید نمایندگان مجلس نسبت به آن واکنش نشان دهند، در واقع سوال اینجاست که با چه حقی کسری موسسات مالی و اعتباری باید از جیب بانک مرکزی داده شود؟ اگر در خصوص مال مردم عادی است، می‌توان حد و سقفی را معین کرد. او افزود: چرا کسانی که سرمایه هنگفتی را در این موسسات مالی و اعتباری گذاشتند، بهره‎های چند برابری بسیاری را دریافت کردند و حالا چرا باید این کسری را بانک مرکزی پرداخت کند؟ با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم، منابع کشور در حال هدررفت است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران