شماره امروز: ۵۴۷

رییس انجمن واردکنندگان خودرو خبر داد

| کدخبر: 127158 | |

رییس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: در صورتی که مسوولان ذی‌ربط اجازه واردات حدود ۲۰ هزار دستگاه خودروی پیش فروش شده را ندهند،

رییس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: در صورتی که مسوولان ذی‌ربط اجازه واردات حدود ۲۰ هزار دستگاه خودروی پیش فروش شده را ندهند، شرکت‌های واردکننده خودرو مجبور به فسخ قراردادهای خود با مشتریان خواهند بود. کوروش مرشدسلوک به ایسنا گفت: تقریبا معادل همین تعداد نیز ثبت سفارش برای واردات خودرو صورت گرفته بود تا واردات انجام و تعهدات تحویل شود اما به یک‌باره با ممنوعیت واردات خودرو مواجه شدیم.

رییس انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: این انجمن در حال مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای رفع این مشکل است. در حال حاضر حدود ۲۰ هزار دستگاه تعهد عقب افتاده و همچنین حدود ۲۰ هزار دستگاه ثبت سفارش واردات خودرو داریم که موفق به واردات و تحویل آن نشده‌ایم. او افزود: البته تعدادی از مشتریان قرارداد خود را فسخ کرده‌اند اما بسیاری از مشتریان راضی به فسخ قرارداد نیستند و خودروی خود را می‌خواهند. او در پاسخ به اینکه برخی از مشتریان خودروهای وارداتی عنوان می‌کنند که با وجود امضای قرارداد و پرداخت وجه، خودروی فروخته شده به آنها تحویل داده نشده است و به همین دلیل مشتریان ناراضی و دچار سردرگمی هستند و شرکت‌های فروشنده نیز پاسخ درستی به آنها نمی‌دهند! اظهار کرد: مشکل این است که واردات خودرو به یک‌باره ممنوع شد و به همین دلیل شرکت‌ها نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند.مرشدسلوک در پاسخ به اینکه آیا در صورت موافقت با واردات خودروهای ثبت سفارش شده، واردات این خودروها با نرخ ارز آزاد اقتصادی خواهد بود؟ اظهار کرد: این خودروها با ارز آزاد نیز مشتری خود را دارند ضمن اینکه اگر ما هم‌اکنون با ارز ۱۰ هزار تومانی نیز خودرو را وارد کنیم، نرخ آن در بازار پایین‌تر از قیمت‌های فعلی خواهد بود، زیرا قیمت‌های فعلی در بازار خودرو حباب دارد. او تصریح کرد: اگر اجازه واردات ۲۰ هزار دستگاه خودروی ثبت سفارش شده را به شرکت‌ها بدهند، با واردات و عرضه این خودروها در بازار، حباب قیمت‌ها شکسته شده و شاهد کاهش قیمت خودروهای وارداتی در بازار خواهیم بود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران