شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126423 | |

مشاور رییس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از وجود ۱۴۰۰ واحد صنعتی با ایجاد اشتغال ۱۲۸ هزار نفر در مناطق آزاد خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های مالی مقرر گردید

مشاور رییس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از وجود ۱۴۰۰ واحد صنعتی با ایجاد اشتغال ۱۲۸ هزار نفر در مناطق آزاد خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های مالی مقرر گردید که ایجاد بورس بین‌الملل در مناطق آزاد مطرح شود، به همین خاطر این اقدام به عنوان بورس پنجم کشور نقش ایفا خواهد کرد. به گزارش ایسنا، مرتضی بانک در همایش ملی رونمایی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری، در مورد اهمیت ایجاد بورس بین‌المللی در مناطق آزاد گفت: با توجه به نیاز ضروری به مبادلات مالی بین‌المللی تصمیم گرفته شد تا ایجاد بورس بین‌الملل در مناطق آزاد مطرح شود که به عنوان بورس پنجم کشور خواهد بود. او افزود: همچنین در شورای عالی بورس تصویب و مقررات اولیه برای سرمایه‌گذاری آن ایجاد شده است تا سرمایه‌گذاری مشترک داخلی و خارجی صورت بگیرد. دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور ادامه داد: امیدواریم این بورس مشکلات پولی و مالی را رفع کند و در سه یا چهار ماه آینده فعالیت رسمی آن اغاز شود. بانک با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در شرایط کنونی وضع حال کشور افزود: سرمایه‌گذار برای کشور، ملت و توسعه یک عنصر استراتژیک است و سرمایه پاک و سرمایه‌گذار پاک برای کشور ارزشمند و قابل احترام است. او ادامه داد: صرفا در شرایط سخت نباید به دنبال مخاطبان خاص و سرمایه‌گذار باشیم و اگر برنامه توسعه برای کشور داریم در همه شرایط باید زیرساخت‌های توسعه را تسهیل کنیم.

مشاور رییس‌جمهور با اشاره به امتیازات خاص مناطق آزاد در سطح کشور گفت: در شرایط کنونی این مناطق دارای امتیازات خاص برای سرمایه‌گذاران است که از آن می‌توان به معافیت ۲۰ ساله، سهولت در تردد رفت و آمد، حفاظت و حراست از قوانین مناطق آزاد توسط تمام ارگان‌ها، ایجاد زیرساخت‌های پولی و مالی و نرم‌افزاری با بودجه خود مناطق و غیره اشاره کرد. او با اشاره به اهمیت ورود بخش خصوصی در احیای مسائل اقتصادی جامعه گفت: باید تمام بسترهای لازم برای فعال کردن بخش خصوصی و آزادسازی اقتصادی فراهم شود و یکی از این بسترها مناطق آزاد است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران