شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126189 | |

مهر|پنجمین جلسه کمیته ساماندهی کاغذ مطبوعات با حضور نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت و با تشکیل کارگروه تخصصی تعیین قیمت و حجم وارداتی درخواست‌های واردات کاغذ برگزار شد.

ثبت سفارش 340هزارتن کاغذ

مهر|پنجمین جلسه کمیته ساماندهی کاغذ مطبوعات با حضور نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت و با تشکیل کارگروه تخصصی تعیین قیمت و حجم وارداتی درخواست‌های واردات کاغذ برگزار شد. معاون مدیرکل صنایع شیمیایی وزارت صنعت در این جلسه با اعلام ثبت سفارش ۳۴۰ هزارتن کاغذ تاکنون، گفت: تلاش می‌کنیم جزییات نهایی از این ثبت سفارش‌ها را به اطلاع عموم برسانیم. محمدعلی اسفندیاری، همچنین از تایید عدم افزایش قیمت واردات برای درخواست‌های جدید خبر داد و گفت: بالغ بر ۱۰ میلیون دلار برای شرایط ثانویه وارداتی در نظر گرفته‌ایم.

بازنگری کارت‌های بازرگانی

شاتا| معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صمت به روسای سازمان‌های استانی این وزارتخانه دستور داد تا تمامی پروندهای مربوط به کارت‌های بازرگانی فعال و غیرفعال را به ترتیب زمان صدور، مجددا در مدت زمان حداکثر یک ماه مورد بازنگری قرار داده و گزارش نتایج حاصل را در پایان هر هفته به دفتر هماهنگی امور استان‌های این معاونت ارسال کنند. در پی دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اینکه صدور و تمدید کارت‌های بازرگانی در شهرستان‌ها با تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت است و صدور یک کارت بدون دقت کافی از هیچ رییس سازمان استانی پذیرفته نیست و تاکید وی بر این موضوع که باید با دقت کامل همه کارت‌های غیراصل را باطل یا تعلیق کنند، یونس الستی دستوری خطاب به روسای سازمان‌های استانی صنعت، معدن و تجارت صادر کرد. در این دستور آمده است که با توجه به شرایط کنونی کشور و لزوم برنامه‌ریزی دقیق در دستگاه‌های متولی و موثر در بازرگانی خارجی و به ویژه کارت‌های بازرگانی، مقتضی است دقت کامل در فرآیند صدور و تمدید کارت‌های بازرگانی اعمال شود. همچنین تمامی پرونده‌های مربوط به کارت‌های بازرگانی فعال و غیرفعال به ترتیب زمان صدور مجددا در مدت زمان حداکثر یک ماه مورد بازنگری قرار گرفته و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت نسبت به تعلیق یا ابطال کارت مربوطه اقدام و گزارش نتایج حاصل را در پایان هر هفته به دفتر هماهنگی اموراستان‌های این معاونت ارسال کنید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران