شماره امروز: ۵۴۷

قرارداد همکاری فی مابین ستاد مبارزه با قاچاق و سازمان ثبت احوال منعقد شد

| کدخبر: 126188 | |

با حضور رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و رییس سازمان ثبت احوال، تفاهم‌نامه همکاری با عنوان «بهره‌برداری از سامانه استعلام الکترونیکی هویت

با حضور رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و رییس سازمان ثبت احوال، تفاهم‌نامه همکاری با عنوان «بهره‌برداری از سامانه استعلام الکترونیکی هویت توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت بر خط و آنلاین» به امضا رسید. به گزارش فارس، رییس سازمان ثبت احوال کشور روز گذشته در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان ثبت احوال کشور گفت: سازمان ثبت احوال در سال‌های اخیر توسعه زیادی داشته و پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به روز رسانی شده و روز به روز در حال عرضه خدمات بیشتری هستیم. حمید درخشانی‌نیا در مورد انعقاد تفاهمنامه همکاری با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: براساس مذاکرات و اقدامات انجام شده بین سازمان ثبت احوال کشور وستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا امکان بهر‌ه‌مندی برخط پایگاه اطلاعاتی جمعیت کشور برای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز فراهم آمده است.

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم در این نشست گفت: ثبت احوال برای هر کشوری یک نقطه سوق‌الجیشی و اطلاعات در اختیار ثبت‌ احوال اساس برنامه‌ریزی است و اگر کشوری به توسعه یافتگی رسیده است، در ابتدا جمعیت خود را شناخته و براساس اطلاعات دقیق برنامه‌ریزی کرده است. علی مویدی خرم‌آبادی افزود: بخش اعظمی از آسیب‌ها در بخش‌های مختلف امنیتی، اقتصادی و اجتماعی به دلیل به روز نبودن اطلاعات جمعیتی بوده است. او اظهار کرد: ما برای اینکه بتوانیم به توسعه‌یافتگی در حوزه‌های مختلف برسیم، باید اطلاعات را دقیق از ثبت احوال دریافت کنیم و امروز اگر اقتصاد ما دچار آسیب شده این است که براساس جمعیت دقیق برنامه‌ریزی نشده و به موقع از اطلاعات جمعیتی استفاده نشده است. مویدی خرم‌آبادی با اشاره به فواید استفاده از کارت هوشمند اظهار کرد: در گذشته برای اینکه هویت فردی شناسایی شود، 10 سازمان را به خدمت می‌گرفتیم اما اکنون با کارت هوشمند با یک کلیک هویت افراد به راحتی قابل دسترس است. او با بیان اینکه تاکنون هویت‌ افراد برای ما قابل شناسایی نبود، اظهار کرد: با شروع این تفاهم‌نامه نان و خوراک صدها قاچاقچی به خطر می‌‌افتد و ما به صورت آنلاین می‌توانیم هویت افرادی که در یک عرصه در حال ضربه زدن به اقتصاد و امنیت ما هستند، به خطر می‌افتد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران