شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126025 | |

مدیر مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی اعلام کرد: براساس مصوبه دولت و برای ارتقای نظام شایسته سالاری ارتقا و انتصاب مدیران از ابتدای امسال نیاز به صدور گواهی نامه صلاحیت دارد،

ایرنا|

 مدیر مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی اعلام کرد: براساس مصوبه دولت و برای ارتقای نظام شایسته سالاری ارتقا و انتصاب مدیران از ابتدای امسال نیاز به صدور گواهی نامه صلاحیت دارد، که سازمان مدیریت صنعتی مکلف به این ارزیابی است.

به گزارش سازمان مدیریت صنعتی، کامبیز جلالی فراهانی گفت: براساس مصوبه دولت تمام دستگاه‌های دولتی چنانچه ارتقا یا انتصابی داشته باشند، از ابتدای امسال ملزم می‌شوند قبل از انتصاب نخست، شایستگی افراد را مشخص کنند و براساس شایستگی‌ها، انتصاب صورت پذیرد.

وی افزود: مدل تعریف شده دولت در این زمینه «مدل شایستگی مدیران حرفه ای» است که سازمان استخدامی کشور مسوولیت اجرایی این مدل را به عهده گرفته است و به سازمان و نهادهایی که قابلیت ارزیابی صلاحیت داشته باشند، گواهی ارزیابی مدیران اعطا می‌کند.

مدیر مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی توضیح داد: مدیران پس از اینکه ارزیابی شدند، چنانچه حد نصاب امتیاز را کسب کنند، گواهی تایید صلاحیت برای آنان صادر خواهد شد و کسانی که در بعضی از معیارها حد نصاب را کسب نکنند، باید در دوره‌های آموزشی مرتبط شرکت کنند و دوباره ارزیابی شوند.

وی تاکید کرد: مدیرانی که در تمام معیارها ضعیف باشند، امکان ارتقا و انتصاب را نخواهند داشت. فراهانی گفت: سازمان مدیریت صنعتی از سال 82 ارزیابی مدیران را در دستور کار دارد و تاکنون پنج هزار مدیر و کارشناس حرفه‌ای توسط سازمان مدیریت صنعتی ارزیابی شده‌اند.

مدیر مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی در پایان اظهارکرد: متقاضیان ارزیابی صلاحیت مدیران می‌توانند در این خصوص به سایت سازمان مدیریت صنعتی مراجعه نمایند یا با شماره 22024462، مدیریت مشاوره سازمان، تماس بگیرند تا برای مدیران برنامه ارزیابی تدوین شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران