شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125939 | |

بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، سازمان حمایت هزینه‌های واقعی تولید روغن را محاسبه می‌کند تا بخشی از هزینه‌ها برای عدم افزایش قیمت از سوی دولت تامین شود.

تسنیم|

بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، سازمان حمایت هزینه‌های واقعی تولید روغن را محاسبه می‌کند تا بخشی از هزینه‌ها برای عدم افزایش قیمت از سوی دولت تامین شود. با توجه به افزایش هزینه‌های تولید دولت اجازه افزایش قیمت کالاهای اساسی و مصرفی مردم را نمی‌دهند که در این میان برخی از صنایع مانند صنایع روغن و لبنی یا قیمت محصولات خود را به صورت غیرقانونی بالا برده‌اند یا اعلام کرده‌اند در این شرایط برخی از محصولات را تولید نمی‌کند. بنابراین در نشست اخیر کارگروه تنظیم بازار که به ریاست حسن یونس سینکی و با حضور نمایندگان بخش خصوصی، نمایندگان دستگاه‌های مرتبط برگزار شد، فهرست اولیه اقلامی که نظارت بر آنها در قالب طرح تشدید مبارزه با احتکار و اختفای آنها قرار دارد، به اعضای کارگروه ارائه و مقرر شد ظرف 48 ساعت بررسی لازم در خصوص این فهرست توسط اعضا صورت گیرد.

با تصویب اعضای ستاد تنظیم بازار فهرست اقلامی که در قالب این طرح، مشمول تشدید مبارزه با احتکار و اختفا خواهند شد، مشخص می‌شود. پیش‌بینی شده است پس از تدوین این گزارش، سایر پیشنهادات در خصوص وضعیت روغن نیز در صورت لزوم مورد بررسی قرار گیرد. بر اساس تصمیم اتخاذ شده، اعضای کارگروه با تاکید بر اعتقاد دولت مبنی بر اقتصادی کردن مبنی بر اقتصادی کردن فرآیند تولید از یک‌سو و حمایت از سفره مردم از سوی دیگر مقرر کردند با هدف پیشگیری از ایجاد کمبود در بازار، سازمان حمایت هزینه‌های واقعی تولید روغن را محاسبه کند تا بخشی از هزینه‌ها برای عدم افزایش قیمت از سوی دولت تامین شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران