شماره امروز: ۵۴۷

شریعتمداری خبر داد

| کدخبر: 125294 | |

وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد: با وجود آنکه متوسط رشد تولید جهانی فولاد در سال 2017 میلادی 6درصد تخمین زده می‌شود، این رقم در ایران 22درصد بوده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد: با وجود آنکه متوسط رشد تولید جهانی فولاد در سال 2017 میلادی 6درصد تخمین زده می‌شود، این رقم در ایران 22درصد بوده است. محمد شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما ایجاد تعادل و تنوع در بخش‌های مختلف فولاد و محصولات آن است، افزود: تنوع در تولید، صنعت فولاد را مقاوم و اقتصاد کشور را بیمه می‌کند. به گزارش ایرنا، شریعتمداری حجم صادرات فولاد کشور را 9 میلیون تن در سال برآورد کرد و گفت: در بخش داخلی نیزسرانه مصرف فولاد کشور 230 کیلوگرم است که باید به 400 کیلوگرم برسد. شریعتمداری تاکید کرد: همچنین با اجرای طرح‌های فولاد‌سازی در کشور پیش‌بینی می‌شود صادرات فولاد ایران در افق 1404 به 15 میلیون تُن در سال برسد. وزیر صنعت، معدن و تجارت دیروز در مراسم افتتاح و بهره‌برداری طرح توسعه فولاد سبا در اصفهان، رقم کنونی ظرفیت تولید فولاد در ایران را 34میلیون تن در سال اعلام کرد و گفت: با طرح‌های توسعه در نظر است این رقم به 55 میلیون تن در افق 1404 برسد.

او تاکید کرد: برای رسیدن به تولید 55 میلیون تن فولاد در افق 1404، به 8 میلیارد یورو سرمایه و نیز 6.5 میلیارد یورو سرمایه‌گذاری در بخش ریلی و 4میلیارد یورو در بخش برق نیاز است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران