شماره امروز: ۵۴۷

معاون سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد

| کدخبر: 124808 | |

معاون سازمان بنادر و دریانوردی شمار دریانوردان ایرانی را 125هزار نفر و سهم حمل و نقل دریایی از کل صادرات و واردات کشور را 90درصد اعلام کرد. به گزارش ایرنا،

معاون سازمان بنادر و دریانوردی شمار دریانوردان ایرانی را 125هزار نفر و سهم حمل و نقل دریایی از کل صادرات و واردات کشور را 90درصد اعلام کرد. به گزارش ایرنا، هادی حق‌شناس گفت: در صنعت حمل و نقل دریایی جهان یک‌میلیون و 600 هزار نفر دریانورد به کار مشغولند و شمار دریانوردان ایران نیز به 125هزار نفر رسیده است.

حق‌شناس اضافه کرد: از این بین فقط 15هزار نفر دریانورد دور از ساحل به کار مشغولند. به گفته او، جمعیت دریانورد ایران نسبت به جمعیت آن بسیار کم است که شاید دلیل آن به وابستگی شدید خانوادگی ایرانیان برمی‌گردد؛ در حالی که در شرایط وجود نرخ دو رقمی بیکاری در کشور می‌توان با تربیت دریانوردان ایرانی در دانشگاه‌ها آنان را برای کار کردن روی کشتی‌های تجاری جهان آماده کنیم. معاون سازمان بنادر و دریانوردی یادآوری کرد: 56 مرکز آموزشی در سراسر کشور در این زمینه فعال است. حق‌شناس گفت: در دنیا 80 درصد واردات و صادرات از طریق دریا انجام می‌شود و این رقم در ایران به 90درصد رسیده است. او توجه به افزایش رفاه دریانوردان و خانواده‌های آنان را خواستار شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران