شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123683 | |

مهر سامانه جامع تجارت در اطلاعیه اعلام کرد: امکان تمدید بیش از یک بار ثبت‌ سفارش‌های غیربانکی با داشتن شرایط لازم فراهم شده است.

تمدید ثبت‌ سفارش‌های غیربانکی

مهر   سامانه جامع تجارت در اطلاعیه اعلام کرد: امکان تمدید بیش از یک بار ثبت‌ سفارش‌های غیربانکی با داشتن شرایط لازم فراهم شده است. سامانه جامع تجارت در اطلاعیه‌یی درباره تمدید بیش از یک بار ثبت ‌سفارش‌های غیربانکی اعلام کرد: از پنج‌شنبه ۲۴خرداد ماه امکان تمدید ثبت‌سفارش‌های غیربانکی که از تاریخ صدور آنها بیش از ۱۸۰روز گذشته به شرط داشتن بارنامه حمل بین‌الملل با تاریخ ۹۷/۰۱/۲۲ یا ماقبل آن فراهم شد. سامانه جامع تجارت در ادامه این اطلاعیه عنوان کرده است که برای استفاده از این بستر باید مراحل زیر طی شود: در جزییات پرونده مورد نظر، گزینه «ویرایش پرونده» را انتخاب کنید. در صفحه مربوطه به اطلاعات مالی و بانکی، مشخصات بارنامه شامل شماره و تاریخ بارنامه و نیز شرکت حمل‌کننده را تکمیل کنید. در صفحه «مستندات پرونده» تصویر بارنامه را بارگذاری کنید. ویرایش را ثبت کرده و فرآیند ویرایش ثبت‌ سفارش را ادامه دهید. نکات مهم برای امکان تمدید ثبت ‌سفارش‌های غیربانکی به شرح زیر است: 1- فرصت کاربران جهت تمدید این‌گونه ثبت‌ سفارش‌ها تا تاریخ ۹۷/۰۳/۳۱ است 2- اطلاعات بارنامه نباید در پرونده دیگری استفاده شده باشد. 3- صحت اطلاعات بارنامه با استعلام از گمرک بررسی می‌شود.

تصمیم جدید عرضه ارز صادراتی

مهر   عرضه ارز حاصل از پیش فروش کالا و خدمات صادرکنندگان در سامانه جامع تجارت، امکان‌پذیر شد. همه صادرکنندگان کالا و خدمات می‌توانند ارز حاصل از «پیش فروش کالا» و «خدمات» خود را در سامانه جامع تجارت عرضه کنند. بدین منظور کاربر می‌تواند با مراجعه به بخش «مدیریت ارز حاصل از صادرات» و انتخاب «فروش ارز» در قسمت نوع صادرات، گزینه «پیش فروش» یا «صادرات خدمت» را انتخاب کرده و ارز خود را عرضه کند. سامانه «نیما» یا «نظام یکپارچه معاملات ارزی» با هدف تسهیل تامین ارز، ایجاد فضای امن برای خریداران و فروشندگان ارز و امکان ایجاد فضای رقابت صرافان برای تامین ارز متقاضیان از جانب بانک مرکزی راه‌اندازی شد. در این سامانه واردکنندگان کالا و خدمات به عنوان متقاضیان ارز، صادرکنندگان کالا و خدمات به عنوان عرضه‌کننده ارز، واسطه‌گران شامل بانک‌ها و صرافی‌ها که منابع را از سمت عرضه‌کنندگان به متقاضیان هدایت می‌کنند در نقش سیاست‌گذار ارزی حضور دارند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران