شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123593 | |

مهر رییس انجمن کارفرمایان صنعت سیمان از بازنگری دولت در سهمیه‌های جدید تولید کارخانجات سیمان خبر داد و گفت: با این اقدام، شاهد تداوم تولید در صنعت سیمان خواهیم بود.

 بازنگری دولت در سهمیه‌های جدید کارخانجات سیمان

مهر  رییس انجمن کارفرمایان صنعت سیمان از بازنگری دولت در سهمیه‌های جدید تولید کارخانجات سیمان خبر داد و گفت: با این اقدام، شاهد تداوم تولید در صنعت سیمان خواهیم بود. محمد اتابک از بازنگری دولت در سهمیه‌های جدید تولید کارخانه‌های سیمان خبر داد و گفت: با مجموعه تدابیری که دولت در راستای حمایت از تولیدکنندگان سیمان در نظر گرفته است، این امیدواری وجود دارد که شاهد تداوم تولید در صنعت سیمان باشیم، این در حالی است که دولت در سهمیه‌های جدید تولید کارخانجات بازنگری کرده است. رییس انجمن کارفرمایان صنعت سیمان از دریافت وجه ریالی صادرات سیمان خبر داد و افزود: با پایین آمدن حجم مصرف داخلی، هزینه‌های ثابت همچنان وجود دارند و بنابراین قیمت تمام ‌شده بالا می‌رود؛ به همین دلیل به نظر می‌رسد که دولت باید در این زمینه با وسواس بیشتری تصمیم‌گیری کند، به نحوی که شرایطی فراهم آورده شود که کارخانجات امکان تداوم تولید با لحاظ کردن مجموعه هزینه‌هایی که به آنها تحمیل می‌شود را داشته باشند. او تصریح کرد: سود بسیاری از کارخانجات سیمان در بورس تقلیل پیدا کرده اما با بازنگری جدیدی که در سهمیه‌ها صورت گرفته، به‌طور قطع می‌توان شرایط مهیاتری را برای تولید شاهد بود.  

 رشد 27درصدی تولید فولاد ایران

ایرنا  طبق آمار انجمن جهانی فولاد (World Steel Association)، در 4ماهه اول سال میلادی2018، ایران 8 میلیون و 127 هزار تن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با تولید سال گذشته (6 میلیون و 369 هزار تن) 27.6درصد رشد نشان می‌دهد. اهرم‌های مقابله با رکود مسکن، مقاصد صادراتی ایران، گسترش همکاری‌های صنعت پتروشیمی ایران و سوییس و افزایش معاملات مسکن طی هفته گذشته در صدر خبرهای مطبوعات اقتصادی کشور قرار گرفت. در 4ماهه اول سال میلادی 2018، فولاد مبارکه با تولید 2میلیون و 276هزار تن، فولاد هرمزگان با تولید 505 هزار تن و مجتمع فولاد سبا با تولید 388 هزار تن به ترتیب رشد 12 و 6 و 70درصدی را به ثبت رساندند. به گزارش انجمن جهانی فولاد (World Steel Association) در مدت مذکور، ایران 8 میلیون و 127هزار تن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با تولید سال گذشته (6 میلیون و 369 هزار تن) 27.6درصد رشد نشان می‌دهد. این گزارش حاکی است، تولید فولاد خام ایران در آوریل 2018 با رشد 12.4درصدی به یک میلیون و 950هزار تن رسید. این در حالی است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته یک میلیون و 735 هزار تن بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران