شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123592 | |

ایسنا قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش تولید از پاسخگویی درباره وضعیت این روزهای بازار خودرو امتناع کرد و گفت: بهتر است این موارد را از معاون امور صنایع بپرسید.

 از خودرو نپرسید!

ایسنا  قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش تولید از پاسخگویی درباره وضعیت این روزهای بازار خودرو امتناع کرد و گفت: بهتر است این موارد را از معاون امور صنایع بپرسید. رضا رحمانی در پاسخ به این سوال که در روزهای گذشته بازار خودرو به حالت بحرانی درآمده، آیا از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گذشته پیش‌بینی چنین شرایطی شده بود و برنامه‌ریزی خاصی برای شرایط فعلی صورت گرفته است؟ اظهار کرد: بهتر است، موضوعات مرتبط با خودرو را از معاونت امور صنایع بپرسید. معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که آیا در این زمینه برنامه‌ریزی خاصی در معاونت طرح و برنامه صورت نگرفته است؟ توضیح داد: ما استراتژی‌های صنعت را بر اساس دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت تدوین کرده‌ایم و راهبردهای صنعت نیز برای سال‌های آینده تدوین شده است. او افزود: خودرو صنعت بزرگی است که لکوموتیو صنایع محسوب می‌شود و در سال‌های آتی می‌توان از ظرفیت داخلی موجود در این بخش استفاده کرد. رحمانی اظهار کرد: صنعت خودرو ما تا این اندازه مزیت دارد، اما درباره مباحث مربوط به قیمت بهتر است موضوع از آقای صالحی‌نیا پیگیری شود.

 قیمت خودروها به قبل بازگردد

تسنیم  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: طرحی با ۲۰۰ امضا برای ساماندهی بازار خودرو به مجلس ارائه شده که بر اساس بخشی از این طرح، نرخ خودروهای زیر ۴۵میلیون تومان باید به سال ۹۶ بازگردد. سید مهدی مقدسی اظهار داشت: طرحی به ‌نام ساماندهی خودرو با 200 امضا به مجلس ارائه شده که یک‌فوریت آن به‌تصویب صحن علنی رسیده است. البته این طرح مخالفان و موافقانی هم داشت. او ادامه داد: هنوز نتوانسته‌ایم در حوزه خودرو، نظر متقاضیان و مشتریان را جلب کنیم و دولت با افزایش بی‌منطق تعرفه نرخ خودرو نتوانسته است اقدام موثری انجام دهد، حتی در مورد خودروهای هیبریدی که در دیگر کشورها مشمول مشوق‌هایی می‌شود هنوز زیرساختی فراهم نکرده‌ایم.  مقدسی گفت: نابسامانی کنونی پذیرفتنی نیست و دستگاه‌های مسوول باید بر این بی‌سامانی نظارت و به آن رسیدگی کنند. او ادامه داد: بخشی از طرح ساماندهی خودرو به خودروهای زیر 45میلیون تومان اشاره دارد، در این خصوص آمده است که نرخ این خودروها باید به سال 96 بازگردد در این صورت رقابت هم دوباره ایجاد خواهد شد. عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: خودروسازهای داخلی نباید فقدان مدیریتشان را به بازار خودرو مربوط کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران