شماره امروز: ۵۴۷

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد

| کدخبر: 122955 | |

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر صنعت قول پیگیری ثبت سفارش‌های غیرمجاز 6481 خودرو را داده است، گفت:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر صنعت قول پیگیری ثبت سفارش‌های غیرمجاز 6481 خودرو را داده است، گفت: شائبه هدایت این کار توسط فردی غیر از کارمندان وزارت صمت در این مورد وجود دارد.

به گزارش فارس، ولی ملکی درخصوص جلسه کمیسیون صنایع مجلس با وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد طرح دو فوریتی ساماندهی بازار خودرو گفت: در این جلسه مسائل مختلف درمورد خودرو و همچنین طرح دوفوریتی ساماندهی بازار خودرو مورد بررسی قرار گرفت اما تصمیم اتخاذ نشد. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ثبت سفارش واردات 6481 خودرو در زمان بسته ‌بودن سایت ثبتارش افزود: در این مورد وزیر قول پیگیری و رسیدگی داده‌اند.

او افزود: وزارت صمت و گمرک جمهوری اسلامی ثبت‌سفارش 6481 خودرو را در زمان بسته ‌بودن سایت پذیرفته‌اند که البته انجمن واردکنندگان خودرو مدعی است که تعداد بیشتری در این زمان ثبت‌سفارش شده است. ملکی در پاسخ به این سوال که این اتفاق چگونه در زمان بسته ‌بودن سایت صورت گرفته است، گفت: این شائبه وجود دارد که سایت ثبتارش توسط فردی غیر از افراد وزارت صمت هدایت می‌شده است. او با تاکید بر اینکه وزیر صنعت قول پیگیری داده و گفته‌ که تدابیر لازم برای جلوگیری از این‌گونه مسائل را داده است، گفت: ظاهرا سایت ثبتارش توسط فردی غیر از افراد وزارتخانه در زمان بسته ‌بودن باز شده و برای چند نمایندگی رسمی و غیررسمی شرایط ثبت‌سفارش را فراهم آورده است.

رضا علیزاده دیگر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی هم درخصوص نظر وزیر صنعت در مورد کاهش تعرفه واردات خودرو گفت: در این جلسه کلیات طرح ساماندهی واردات خودرو مطرح شد اما به جزئیات پرداخته نشد. او افزود: درمورد کاهش تعرفه واردات هم تصمیمی اتخاذ نشد. او با بیان اینکه بررسی طرح ساماندهی واردات خودرو به جلسه آینده موکول شده است، گفت: براساس این طرح نمایندگان مجلس خواهان کاهش تعرفه واردات به‌صورت سالانه هستند تا به این ترتیب فضا برای واردات خودرو باز شود و خودروسازان داخلی در یک محیط رقابتی فعالیت کنند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران