شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 121587 | |

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان گفت: هیچ مشکلی در تامین کالاها وجود ندارد و ارز برای همه نیازهای جامعه تخصیص یافته است.

تسنیم|

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان گفت: هیچ مشکلی در تامین کالاها وجود ندارد و ارز برای همه نیازهای جامعه تخصیص یافته است. از این رو با هر گونه افزایش نامتعارف قیمت‌ها برخورد قاطع می‌شود. شهرام میرآخورلو در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به گشت‌های ویژه سازمان حمایت و تعزیرات و برخورد با متخلفان افزود: مردم می‌توانند با تلفن 124و ارتباط با سازمان حمایت و تلفن 135 تعزیرات هر گونه تخلف قیمتی را اطلاع بدهند و پیگیری کنند زیرا مشارکت مردم درخصوص کنترل قیمت‌ها همیشه مهم و در کاهش تخلف‌ها موثر بوده است. معاون بازرسی سازمان حمایت همچنین با اشاره به اهمیت کالاهای اساسی در سبد خانوار گفت: مراقبت ویژه از بازار کالاهای اساسی هم از حیث موجودی و هم از زاویه احتکار یا گران‌فروشی در دستور کار ما قرار دارد و ما هم از تولید‌کننده و هم مصرف‌کننده حمایت و با متخلفان و سودجویان به ‌شدت برخورد می‌کنیم.

از دیگر سو سیدعبدالمجید اجتهادی، مدیرکل پیشگیری و نظارت سازمان تعزیرات نیز با اشاره به اطلاعیه سازمان حمایت و تعزیرات افزود: این اطلاعیه هم جنبه هشداری دارد و هم جنبه پیشگیری و تعزیرات با اینکه بیشتر وظیفه رسیدگی به صدور حکم و اجرای حکم را دارد در موضوع پیشگیری و کنترل قاچاق هم در کنار سازمان حمایت مشارکت دارد و کمک می‌کند. اجتهادی با بیان اینکه تهیه ارز از مبادی غیررسمی قاچاق است، گفت: دولت تامین ارز و کالاها را تضمین کرده و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد و افزایش نامتعارف قیمت‌ها هیچ توجیهی ندارد و با شدت با آن و هر گونه تخلف دیگر مثل احتکار برخورد می‌شود.

مسوول تعزیرات در ادامه گفت: دولت تخصیص ارز را به کالاهای اساسی با نرخ 3800تومان و کالاهای غیراساسی و نیز واردات با نرخ مصوب 4200تومان تضمین کرده است. اجتهادی در ادامه گفت: البته دولت مابه‌التفاوت قیمت نرخ ارز 3800تومان تا 4200 را برای کالاهای اساسی تامین می‌کند و طبیعتا قیمت‌ها نباید افزایشی داشته باشد حتی در مواردی چه بسا باید کاهش داشته باشد چون بسیاری از کالاهایی که به صورت غیررسمی وارد کشور می‌شده با ارز 5000 تومان یا بیشتر وارد می‌شده و الان با نرخ رسمی 4200تومان و با ثبت سفارش وارد می‌شود و باید کاهش قیمت داشته باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران