شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120953 | |

یکی از اساسی‌ترین نیازهای کشور در شرایط حاضر، توسعه صنعت ریلی به ویژه در حومه کلان‌شهرهاست بر این اساس معاون توسعه صنایع حمل و نقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از اضافه شدن

یکی از اساسی‌ترین نیازهای کشور در شرایط حاضر، توسعه صنعت ریلی به ویژه در حومه کلان‌شهرهاست بر این اساس معاون توسعه صنایع حمل و نقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از اضافه شدن واگن‌های جدید آلومینیومی اروپایی با قیمت مناسب به ناوگان ریلی، در پی انعقاد قراردادهای جدید با شرکت‌های صاحبنام و افزایش عمق داخلی‌سازی خبر می‌دهد.

به گفته بهزاد اعتمادی، روزانه تنها در پایتخت شاهد ورود و خروج بیش از پنج میلیون نفر از مناطق شرقی، غربی و جنوبی تهران هستیم که این مساله ترافیک خودرویی و آلایندگی زیادی به همراه دارد و در صورت توسعه خطوط ریلی در حومه پایتخت، بخش زیادی از مشکلات این حوزه کاهش خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، او با اشاره به طرح تامین 2هزار دستگاه واگن مترو برای تهران و 9 کلان‌شهر دیگر کشور خاطرنشان کرد: تاکنون مناقصه بین‌المللی برای تامین 630دستگاه مترو در تهران برگزار و برنده آن مشخص شده که پیش از سال 99 به ناوگان ریلی اضافه خواهند شد.

اعتمادی بیان کرد: برای تامین تعداد باقیمانده واگن‌ها نیز در نظر داریم تا آن را از طریق مذاکره با شرکت‌های اروپایی و ترک تشریفات به پیش ببریم. او با اشاره به مشخص شدن حدودی قیمت‌ها گفت: مناقصه‌های جدید با قیمتی حدود 300هزار دلار پایین‌تر از آخرین قیمت‌های ارائه شده برای هر واگن خواهد بود و اکنون شرایطی فراهم شده تا از واگن‌های آلومینیومی اروپایی با قیمت مناسب استفاده کنیم. معاون توسعه صنایع حمل و نقل ایدرو ادامه داد: از آنجایی که تیراژ تولید واگن‌ها بالا بوده و قرار است عمق ساخت داخل در این قراردادها تا 55 درصد افزایش یابد، شاهد رقابتی و منطقی‌تر شدن قیمت‌ها از سوی خارجی‌ها هستیم.

در ماه‌های پایانی سال گذشته قرارداد همکاری تامین و ساخت 450دستگاه مترو برای شهرهای اهواز، شیراز و تبریز بین ایدرو و شرکت پوژن چین و قرارداد همکاری تامین و تولید 960 دستگاه مترو تهران و کرج بین با شرکت اشتدلر (Stadler) سوییس نهایی شده است. بر اساس اعلام کارشناسان، بدون ورود به ساخت داخل تجهیزات اصلی ناوگان و فقط با تمرکز بر بدنه، تزئینات و مونتاژ ناوگان امکان افزایش سهم ساخت داخل به میزان بیشتر از 26 تا 30 درصد فراهم نخواهد بود. همچنین کارشناسان صنعت ریلی معتقدند که اکنون حجم ساخت داخل در انواع واگن‌های تولیدی شامل واگن باری 90 درصد، واگن مسافری (بین شهری) 80درصد، واگن‌های خودکشش بین شهری و حومه 25درصد، واگن‌های مترو 28درصد و انواع لکوموتیو 55 درصد است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران