شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120952 | |

رییس اتحادیه کفش دست‌دوز تهران با تاکید بر اینکه تولید‌کنندگان کفش با مشکلات کلی اقتصاد مواجهند، گفت: هیچ واردکننده‌یی هنوز نتوانسته با ارز 4200تومانی گشایش اعتبار کند

رییس اتحادیه کفش دست‌دوز تهران با تاکید بر اینکه تولید‌کنندگان کفش با مشکلات کلی اقتصاد مواجهند، گفت: هیچ واردکننده‌یی هنوز نتوانسته با ارز 4200تومانی گشایش اعتبار کند. در حالی که برخی واردکنندگان از عدم تخصیص ارز برای واردات به نرخ 4200 تومان خبر می‌دهند که ولی‌الله سیف چندی پیش در مراسم رونمایی از سامانه «نیما» با رد عدم پرداخت ارز به نرخ 4200 تومان گفت: از 22 فروردین تا سوم اردیبهشت ماه 9 هزار و 210 فقره تخصیص ارز انجام شده که ارزش آن معادل 2 میلیارد و 361میلیون دلار بوده است. او حجم تخصیص ارز به یورو طی روزهای گذشته را

5 هزار و 250 فقره برشمرد که معادل دلاری آن یک میلیارد و 264 میلیون دلار است.

این در حالی است که رسول شجری رییس اتحادیه کفش دست‌دوز تهران با تاکید بر اینکه بخشی از مواد اولیه تولید‌کنندگان کفش وارداتی است، بیان داشت: از زمانی که نرخ ارز 4200 تومان شد، تاکنون ارز با این نرخ در اختیار واردکنندگان قرار نگرفته است. بنابراین تولید‌کننده یا واردکننده‌یی که در گذشته مواد اولیه مورد نیاز این بخش را وارد کرده است، اکنون نمی‌تواند برای جایگزین و تامین دوباره مواد اولیه خود گشایش اعتبار کند.

به گزارش فارس، او افزود: یکی از مشکلات واردکنندگان بعد از تک نرخی شدن ارز با قیمت 4200 تومان این است، کالاهایی که در گذشته ثبت سفارش شده است، الان هزینه‌های گمرک و حمل و نقل و ترخیص آنها براساس نرخ 4200 تومان افزایش یافته است.

از طرفی علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران روز چهارشنبه هفته گذشته در همایش هم‌اندیشی اتحادیه‌های پوشاک کشور جهت حمایت از تولید داخلی گفت در جلسه آقای روحانی رییس‌جمهور و فعالان اقتصادی تبریز مطرح شده که بازار تهران به شهرستان‌ها کالا نمی‌فروشند. این در حالی است که شجری در مورد دلایل عدم فروش کالا توسط برخی بازاریان تهران به شهرستان‌ها می‌گوید: نوع بیان این مطلب در حضور رییس‌جمهور را غلط می‌دانم و این‌گونه نبوده است که بازاریان کالا به شهرستان‌ نفروشند.

رییس اتحادیه کفش دست‌‌دوز تهران افزود: به علت وجود کارخانه‌های چرم در تبریز در حال حاضر چرم مورد نیاز تهران از تبریز تامین می‌شود و این‌گونه نبوده است که تولید‌کنندگان کالا به شهرستان‌ها یا تبریز نفروشند. شجری با بیان اینکه در دو سال گذشته بازار چرم بسیار کم رونق بوده است، اظهار داشت: ممکن است در شرایط فعلی برخی هم سوء‌استفاده کنند، اما مشکلاتی که صنعت کفش با آن مواجه است، همان مشکلات کلی اقتصاد است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران