شماره امروز: ۵۴۷

رییس مجمع عالی واردات:

| کدخبر: 119822 | |

تک‌نرخی شدن ارز از سوی دولت خبری بود که رییس مجمع عالی واردات آن را بهترین و مهم‌ترین خبر روزهای اخیر دانست و از همه مسوولان خواست که برای تک‌نرخی ماندن ارز عزم راسخ داشته باشند.

تک‌نرخی شدن ارز از سوی دولت خبری بود که رییس مجمع عالی واردات آن را بهترین و مهم‌ترین خبر روزهای اخیر دانست و از همه مسوولان خواست که برای تک‌نرخی ماندن ارز عزم راسخ داشته باشند. در وضعیتی که دولت بعد از سرکشی دلار در بازار ارز قیمت آن را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرد و همزمان دلار را تک‌نرخی دانست، کارشناسان و فعالان اقتصادی این تصمیم را حایز اهمیت دانستند و موضوعاتی در خصوص نحوه اجرای این تصمیم و تاثیرات آن بر اقتصاد و تجارت کشور مطرح می‌شود که علیرضا مناقبی رییس مجمع عالی واردات اتاق بازرگانی، تداوم چنین سیاستی را برای تک‌نرخی شدن دلار از دولت خواستار شد.  به گزارش ایسنا، این فعال اقتصادی در رابطه با این تصمیم دولت اظهار کرد: تک‌نرخی شدن قیمت دلار یکی از بهترین و مهم‌ترین خبرهای این روزها برای من بود و امیدوارم به گونه‌یی اعمال شود که غیرقابل بازگشت باشد. او با بیان اینکه مسوولان باید برای تک‌نرخی ماندن قیمت ارز هم‌قسم شوند، توضیح داد: تک نرخی ماندن ارز بدون در نظر گرفتن قیمت آن، خود می‌تواند عامل ثبات باشد و ثبات نیز عاملی برای جذب سرمایه و فعالیت اقتصادی خواهد بود. رییس مجمع عالی واردات اضافه کرد: در هفته گذشته دیدیم که بی‌ثباتی می‌تواند چه بلایی سر مردم و جامعه بیاورد، چرا که در زمان بحران وقتی امید به آینده در مردم فرو بریزد باعث خریدهای بی‌رویه و هیجانی در بازار می‌شود و می‌تواند ایجاد بحران کند.

مناقبی در ادامه بیان کرد: تک‌نرخی کردن دلار می‌تواند با ایجاد شفافیت در بازار، رانت و سوداگری را از بین ببرد و اطمینان خاطر را در فعالان اقتصادی به وجود آورد، به همین خاطر امیدوارم تمام مسوولان و دولت در اجرای این سیاست موفق عمل کنند. او با اشاره به موضوع مطرح شده در خصوص تعویض ارز رسمی کشور از دلار به یورو اظهار کرد: شاید عوض کردن ارز رسمی کشور از دلار به یورو بتواند برخی مشکلات اقتصادی را کاهش دهد، چرا که به هرحال زمانی که مبادلات بخواهد از طریق دلار انجام شود از هر جای دنیا که قرار باشد دلار مورد استفاده قرار بگیرد باید از آسمان امریکا گذر کند و این کشور به هرحال سابقه خصومت با ایران را دارد و امکان فشار آوردن در این زمینه به ایران وجود دارد. رییس مجمع عالی واردات تاکید کرد: به هرحال برای اعمال سیاست‌های تعویض ارز باید بسیار سنجیده عمل کرد و مراقب باشیم که سیاست‌های جدید، زیرساخت‌های قبلی را خراب نکند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران