شماره امروز: ۵۴۷

رییس اتاق بازرگانی ایران و چین:

| کدخبر: 119490 | |

رییس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه خوشبختانه صادرات ایران به چین افزایش پیدا کرده است، افزود:

رییس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه خوشبختانه صادرات ایران به چین افزایش پیدا کرده است، افزود: در حال حاضر این کشور نخستین واردکننده کالا از جمهوری اسلامی در منطقه خاورمیانه و ایران نیز نخستین صادرکننده به چین در منطقه مزبور محسوب می‌شود. اسدالله عسگراولادی در مصاحبه با رادیو ضمن اشاره به این جمله که صادرات محور اصلی هر اقتصادی در دنیاست، افزود: محرک اصلی بهبود کیفیت کالاهای تولیدی برای رقابت در بازارهای بین‌المللی صادرات است. به گزارش تسنیم، او همچنین اظهار داشت: توسعه صادرات در بحث اشتغال‌افزایی، استفاده بهینه از ظرفیت‌های تولیدی، کسب درآمد ارزی، رشد اقتصادی و مواردی از این دست در مملکت بسیار نقش‌آفرین است. رییس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه سال 96 سال خوبی برای صادرات کشور بود، گفت: پیش‌بینی می‌شود، روند صادرات در این سال 5 تا 7درصد نسبت به دوره مشابه طی سال قبل رشد داشته باشد. او در ادامه افزود: صادرات غیرنفتی طی سال 1396 در تمام حوزه‌ها بالاخص پتروشیمی، سنگ‌های معدنی، آهن‌آلات، خشکبار، صیفی، سبزی و غیره از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است. عسگراولادی تصریح کرد: روند صادرات کشور در سال جاری 10درصد نسبت به شرایط فعلی باید رشد داشته باشد. او همچنین گفت: امسال صادرات ایران به روسیه باید افزایش پیدا کند، متاسفانه پارسال از فرصت صادراتی در این کشور به نحو احسن استفاده نشد. رییس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه خوشبختانه صادرات ایران به چین افزایش پیدا کرده است، افزود: در حال حاضر این کشور نخستین واردکننده کالا از جمهوری اسلامی در منطقه خاورمیانه و ایران نیز نخستین صادرکننده به چین در منطقه مزبور محسوب می‌شود.

او همچنین در پاسخ به این پرسش که جهت دستیابی به رشد 10درصدی صادرات در سال جاری به چه الزامات و حمایت‌هایی نیاز است، اظهار داشت: صادرکنندگان به حمایت‌های دولتی نیازی ندارند. عسگراولادی با تاکید بر اینکه دولتمردان باید مسیر صادرات در کشور را بیش از گذشته هموار کنند، گفت: صادرکنندگان امروز با چالش‌های زیادی مواجه هستند. او افزود: ارتباط صادرکنندگان با سازمان‌های مختلف از جمله مالیات، بیمه‌های اجتماعی و غیره از جمله این مشکلات است. رییس اتاق بازرگانی ایران و چین تصریح کرد: در حال حاضر قوانین و مقررات مرتبط با صادرات به اصلاحات زیادی نیازی ندارد بلکه مشکل اصلی در بحث اجراست.

عسگراولادی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: صادرکنندگان همواره باید به فکر نوآوری و دولتمردان موانع جدی بر سر راه صادرات را رفع کنند. او ضمن گلایه از تعداد روزهای تعطیل در کشور گفت: تعطیلات زیاد به ضرر صادرات و اقتصاد مملکت است. او افزود: تعداد روزهای تعطیل در کشور مانند سایر ممالک دنیا باید کاهش پیدا کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران